passo
Afyon ve Bakan Eroğlu

Afyon ve Bakan Eroğlu

Çarşamba sabahı erken saatlerde Gazeteci dostum Halil İbrahim Kocaerkek ile Bolvadin yoluna düştük. Kemerkaya Beldesinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu DSİ tarafından yapılan gölet açılışına katılacaktı. Tören başladı. Protokol konuşmalarını yaptı. Bakan Eroğlu son konuşmacı olarak kürsüye çıktı. İktidarın çalışmalarını anlattı. Bakanlık olarak yaptıkları yatırımları sıraladı. Ve dedi ki, ‘Yatırımlar yaparak […]

Çarşamba sabahı erken saatlerde Gazeteci dostum Halil İbrahim Kocaerkek ile Bolvadin yoluna düştük. Kemerkaya Beldesinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu DSİ tarafından yapılan gölet açılışına katılacaktı.

Tören başladı. Protokol konuşmalarını yaptı. Bakan Eroğlu son konuşmacı olarak kürsüye çıktı.

İktidarın çalışmalarını anlattı. Bakanlık olarak yaptıkları yatırımları sıraladı. Ve dedi ki, ‘Yatırımlar yaparak ülkemizde ve ilimizde destan yazdık. Yazmaya devam ediyoruz.’

Konuşma bitmesine yakın kürsünün yanında olan bir köylü bağırdı: Sayın Bakan Kemerkaya belde idi. Köy oldu. Neccez gari?’

Bakan önce bir süzdü. ‘Bir dakika kardeşim’ dedi. Sürekli izleyen bir gazeteci olarak Bakan Eroğlu’nu anlamaya başladık artık. Bir kişiye ‘Kardeşim’ derse bilin ki Bakan kızmıştır.

Önce adama baktı. Sonra alana dönerek, ‘Bakın ben her gittiğim yerde illa ki 5 çocuk dedim. Bu beldeler neden kapandı. Nüfus yetersiz olmasından. 800 nüfus var. Belediye atıl duruma düşmüş. Bu nedenle buralara daha iyi hizmeti İl Özel İdaresi ile getireceğiz’ dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’i işaret etti. Sonra Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu gösterdi. ‘Eskisinden daha fazla hizmet ve yatırım alacaksınız’ dedi.

Hemen konuşmasına ekledi. ‘Yapın 5 çocuğu artırın nüfusu. Tekrar ederiz belde’ dedi.

Nüfus artışı konusuna ikinci gittiği yer Işıklar Beldesinde de değindi. ‘Bakın artıralım nüfusu, Afyonkarahisar’ı Büyükşehir yapalım’ diyordu, Bakan Eroğlu.

Kemerkaya ve Işıklar Beldelerinde konuşmalar bittikten sonra açılış esnasında kürüye beldenin en yaşlısı ve en fazla çocuk sahibi kadınlar ile butona birlikte bastı.

Kemerkaya Beldesinde ayrılırken gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Yerel seçimlerde bazı bakanların ana kentlerde aday olması ve bakanlıktan ayrılmasının Başbakan Erdoğan’ın takdiri ve tasarrufu olduğunu anlattı.

Bir başka soruda ise hafta sonu Başbakan Erdoğan ile katıldığı Diyarbakır izlenimlerini paylaştı.  “Orada Başbakanımız, ‘Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak’ dedi. Ergani‘de de çok büyük bir kalabalık vardı. Buradaki maksat 76 milyonun kardeşliğini daha da pekiştirmek. Asıl olan bu. Daha da bütünleşmek. Kardeşlik bağlarımızı pekiştirmek. Aynı kıbleye yöneliyoruz, aynı duaları okuyoruz” diye yanıtladı.

Törenler sonrası Korel Otel’de il Başkanı ve İlçe Başkanları ile yapılan toplantı sonrası ilimizden ayrıldı. Bakan Eroğlu bugün Kıbrıs’ta gezi ve incelemelere katılacak.

Törende birkaç ayrıntıyı paylaşalım. Bolvadin’de yapılan törende AKP’den 7 belediye başkan aday adayı da alandaydı. Şuhut ve Sandıklı’dan başkan adayı ile İl Genel Meclisi adayları da bakan Eroğlu’na yakın olmak adına her yolu deniyordu.

Onlar da haksız değil.

Temayül yapıldı. Anketler yapılıyor.

Son söz Bakan Eroğlu’na ait.

Başbakan Erdoğan’ın kurmaylardan gelen isimler konusunda son kararı Bakan Eroğlu ile vereceği kesin.

Alacak eline isim listesini, ‘Bak Veysel Hoca şu ilçede şu isim. Diğer ilçede şu. Tamam mı’ diye soracak.

Çünkü bir başarısızlıkta ilk hesap soracağı kişi Bakan Eroğlu.

O nedenle Bakan Eroğlu aday belirleme konusunda ince eleyip sık dokuyacak.

Şu anda il merkezi ve 17 ilçede 50 den fazla başkanlık koltuğuna kendini layık görenler var.

Aralık ayının ilk haftası 17 aday belli olacak.

Bir seçim havasına daha girdik.

Hadi hayırlısı bakalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır