passo
AFYON’A TEKNİK ÜNİVERSİTE KURULMALI

AFYON’A TEKNİK ÜNİVERSİTE KURULMALI

Cuma günü Korel Termal Otelde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu’nun bilgilendirme toplantısındayız. Kaymakamlar,ilçe ve belde belediye başkanları Sivil Toplum Örgütü temsilcileri,İl Genel Meclisi üyeleri işadamları ve gazetecilerden oluşan yaklaşık 1000 kişi salonda. Bakan Eroğlu tam saat 09.00 da salona giriyor. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte […]

Cuma günü Korel Termal Otelde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu’nun bilgilendirme toplantısındayız.
Kaymakamlar,ilçe ve belde belediye başkanları Sivil Toplum Örgütü temsilcileri,İl Genel Meclisi üyeleri işadamları ve gazetecilerden oluşan yaklaşık 1000 kişi salonda.
Bakan Eroğlu tam saat 09.00 da salona giriyor. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte tüm masaları dolaşarak konuklarla ayaküstü sohbet ediyor.
Afyonkarahisar da ikinci üniversitenin kurulması çalışmaları devam ediyor.
Sonra kürsüye çıkarak sinevizyon eşliğinde ilimize 15 yılda yapılan yatırımları anlatıyor. Özetleyecek olursak: Eroğlu’ Egenin parlayan yıldızı, yolların kavşak noktası Afyonkarahisar’a 15 yılda ulaşıma 3.77 milyar,Eğitime 461 milyon, Sağlıkta 378 milyon yatırım yaptık. 5 şehir orman,21 mesire yeri,11 Bal ormanı,86 şehitler ormanı kazandırdık. 104 milyon fidanı toprakla 504 bin dekar araziyi su ile buluşturduk. 38 baraj 21 gölet yaptık. Ayrıca Tarihimize ve aziz şehitlerimize sahip çıkıyoruz Bu arada.2 bin 983 aileye hibe ve kredi desteği sağladık.’ Diye anlattı yatırım ve hizmetlerini.
Üniversite Önemli
Bakan Eroğlu’nun konuşmasında ne önemli nokta ilimize 2. Üniversitenin kurulması için çalışmalara başlanılması gerektiği.
Bu konuda milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Özkal’ın da gayret göstermesini isteyerek. Cumhurbaşkanımız Afyon’a geldiğinde 2. Üniversiteyi istemelerini talep etti.
Konuşması bitiminde Bakan Eroğlu milletvekilleri,belediye başkanı ile tüm konuklarını kapıdan uğurladı.Oldukça keyifli olan Bakan Eroğlu basın mensuplarının sorularını yanıtlama kısmında barajlaraki doluluk oranın 13/ e kadar düştüğünü ancak Afyon ve tüm şehirlerimizde susuzluk yaşanmayacağını da anlattı.
Afyonkarahisar’a kurulması gereken 2.Üniversite mutlaka teknik üniversite olması lazım. Çünkü geleceğin mesleklerine baktığımızda teknoloji ön plana çıkıyor. İlimizin Gıda, termal, sağlık ve turizm ile özellikle madencilik(Mermer ocakları) alanındaki çalışmaları göz önüne aldığımızda Afyon’a teknik üniversite yakışır.
Bu toplanı sonrası da anladık ki Afyonkarahisar’ın en önemli markası Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu’dur.
İlimize de elinden geldiği ve gücü yettiği nispette hizmet ve yatırımlarına devam ediyor.
Akşener Rüzgarı esti
Cuma öğleden sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilimize geldi.Ambaryolundaki il binası açılışı öncesi alandaki partililerine bir konuşma yaptı ve basın mensuplarının da sorularını cevapladı.
Önce mini miting izlenimlerini paylaşalım:
Kaldırıma dev bir sahne konulmuş. Sahnede Atatürk ve Akşener posterleri var.Sarı,mavi ve beyaz balonlar ile il binası süslenmiş..Sahnenin kenarında lokma tatlısı dağıtımı var.Saat 15.00 de geleceği sürekli anons ediliyor. Büyük kısmı kaldırımlar da olmak üzere yaklaşık 1000 kişi var. Ön tarafta kadınlar bulunuyor. Sandıklı ekibi bir pankart açıyor. Dinar’dan gelen her kişinin elinde İYİ Parti dovizi var.Doğrusu ilçelerden yoğun katılım görüyorum.Bir saat gecikme ile Genel Başkan Akşener alana geliyor.Yanında Koray Aydın,MustafaErden,Muzakka Dervişoğlu ve Durmuş Yılmaz, İl Başkanı Erdal Gümüş ile birlikte anons ediliyor.İl Başkanı Gümüş iki kelime selamlama konuşması yapıyor ve sözü Akşener’e bırakıyor.
Mor beyaz atkı verildi
Meral Akşener oldukça sade giyinmiş, siyah ayakkabı,dar ve kısa paçalı siyah pantolon üzerinde siyah manto var.İYİ Parti atkısı takılı.Bu arada Merkez İlçe Başkanı Okşan Ulusoy Efe Genel Başkanına mor beyaz atkıyı takıyor.Konuşması sonrası ise İsmail Elibol ‘Akşener 03’ yazılı Afyonspor formasını hediye ettiğini ekleyelim.
Akşener konuşma öncesi kendisini ve ekibinin anons eden sunucudan mikrofonu alıyor. Bu esnada sunucu ısrarla elini öpmeye eğiliyor.Akşener elinin öpülmesine izin vermiyor.Bu hareketi il el öptürmeyi seven Bahçeli geliyor hemen aklıma.
Sonrasında ekonomi siyasal ve sosyal anlamda bir konuşma yapıyor.
Alandakiler ile sürekli iletişim halinde onlardan gelen sorulara anında cevap veriyor.Bazen espri yapıyor.Gülüyor güldürüyor.Bazen meydan okuyor sertleşiyor.AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ana teması konuşmanın.Bahçeli ve MHP ye girmiyor.Konuşmasında en dikkat çeken kısmı FETÖ konusu.Akşener’Sülalemde yedi göbek arkamda tek bir FETÖ cü bulun siyaseti bırakırım.Elinde benim FETÖ cü olduğuma dair bilgi belgesi olup ta Savcılığa vermeyen şerefsizdir.Alçaktır’ diyerek bu konuda net cevabını veriyor.
Fotoğraf çektirme yarışı
Konuşması bitimine il binasına geçiyoruz. Bu arada Akşener’in odasına basın mensupları alınmıyor. Hilal bıyıklı kapı görevlisi bir gazeteciye sert tavırlar takınıyor.’Sanki yazabileceklermiş gibi içeri girecekler birde’ diyerek tahrik bile ediyor.İYİ Partililer bu tavra müdahale ediyor ve gazetecilerin bir kısmı binayı terk ediyor.Kalanlar ise odaya giriyor.
Odaya girdiğimizde Koray Aydın ve eşi koltukta oturuyor. Ayakta ise yerelde İYİ Partinin kurmayları Akşener ile fotoğraf çekiniyor. Görebildiklerim Abdülkadir Akcan,Mehmet Telek ,Hayrettin Barut,Saffet Acar,Nazmiye Kılçık, İl Başkanı Gümüş,Merkez İlçe Başkanı Efe. Akşener çay içiyor Afyonkarahisar lokumundan tadıyor.
Listelere müdahale etmedim
İYİ Parti Genel Başkanı sorular üzerine DP ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceklerini tekrar ediyor.Bu konuda Genel Başkanlar düzeyinde özel bir görüşme yapmadıklarında da altını çiziyor.Yine soru üzerine MHP de bakan milletvekili ve Belediye başkanlığı yapmış isimlerin yönetimde yok.Yeni yüzleri görüyoruz bu özel bir tercih mi ? sorusuna İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ’Biz merkez partisi olduğumuzu söylüyoruz.Sosyal demokrat,ülkücü ve siyasetin merkezindeki herkese kapılarımızı açtık.Listeler Koray bey tarafından yapıldı ve benim tek bir müdahalem olmadı.Şu ana kadar 71 il de örgütlenmemizi tamamladık.En zorlu olan il Şırnak’ta bile yönetim oluşturduk.’ cevabını veriyor.
Ve girişte yaşanan sorunlar nedeniyle basın mensuplarından defalarca özür diliyor.
Sonuçta bir yeni bir siyasi partinin il binası açılışı ve Genel Başkanın vatandaşa 35-40 dakika süren hitabı. Sayılardan yola çıkarak ne fazla abartmak lazım. Ne de çok az kişi ilgi göstermiş savı ile küçültmek lazım.
Demokrasinin gelişmesi adına herkes kendi mecrasında ülkedeki meseleleri ele alıp çözüm önerilerini de paylaşması en güzelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır