passo
Afyon’da Bahçeli Rüzgârı

Afyon’da Bahçeli Rüzgârı

Günlerdir MHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı Cuma günü yapılacak mitingin hazırlıklarını yapıyordu. Perşembe akşam saatlerinde Sandıklı İlçesinde partilileriyle buluşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geceyi Oruçoğlu Termal Otelde geçirdikten sonra Cuma namazını İmaret Camiinde kıldı. Namaz çıkışı cenaze namazına katıldıktan sonra miting saatini beklemeye başladı. Cumhuriyet Meydanında yapılan miting alanı dolu ve coşku oldukça […]

Günlerdir MHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı Cuma günü yapılacak mitingin hazırlıklarını yapıyordu. Perşembe akşam saatlerinde Sandıklı İlçesinde partilileriyle buluşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geceyi Oruçoğlu Termal Otelde geçirdikten sonra Cuma namazını İmaret Camiinde kıldı.

Namaz çıkışı cenaze namazına katıldıktan sonra miting saatini beklemeye başladı.

Cumhuriyet Meydanında yapılan miting alanı dolu ve coşku oldukça fazla. Önce belde ve ilçe belediye başkan adayları kürsüden tanıtıldı. Sonra Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya kürsüye geldi. Çetinkaya her kesimden herkesi şiirli bir üslupla selamlayan kısa bir konuşma yaptı.

Kitle Coşkuluydu

Miting alanında kadınlar ve çocuklar ön saflardaydı. Geçen ay yapılan AKP mitingi ile kıyaslamayı soran meslektaşlarıma, ‘ Yaklaşık aynı kalabalık var. Fakat bu kitle daha coşkulu’ diye cevap veriyordum. Geçekten özellikle siyah takım elbiseli, beyaz gömlekli, kırmızı kravatlı çok sayıda genç kürsünün etrafında yer almış kitleyi coşturmaya çalışıyordu.

Kürsüye Devlet Bahçeli çağrıldığında coşku doruğa ulaştı. Bahçeli sakin başladığı konuşmasının bazı bölümlerinde kükredi. Ancak çok durağan bir konuşma yaptı.

AKP iktidarının nasıl kurulduğunu, Tayyip Erdoğan’ın yasaklı olmasına rağmen nasıl milletvekili olduğunu anlattıktan sonra, hangi pazarlıklar sonrası milletvekili seçilip Başbakan oldun? Hangi güçler seni destekledi? Sorusunu sordu. Bahçelinin soruları konuşma devam ettikçe sürdü. Bahçeli ‘Bir tarafında ABD diğer tarafında AB var senin? Şimdi hangi dış ve iç güçlerden bahsedersin?’ dedi.

Bir ara dili sürçtü Ne MHP ne AKP ye oy yok diyen bahçeli hatasını anlayıp cümleyi baştan aldı ’Ne CHP ne AKP tek çare MHP’ dedi.

Konuşmasının ana temelini 11 yılda yaşananları özetlemeye ayıran Bahçeli mevcut iktidarın yargı, yürütme ve yasamanın yanı sıra basını da ele geçirdiğine dikkat çekerek ’Bu gidiş diktatörlüğe götürüyor’ vurgusunu yaptı. Son bölümde yolsuzluk ve yoksulluk ile son çıkan ses kayıtlarını anlattı. AKP’nin AK parti olmadığını ’Aldatma Kandırma Partisi, Ayakkabı Kutusu Partisi’ olduğunu söyledi.

Gençlere anlamlı mesaj

Bana göre Bahçeli’nin verdiği en önemli mesaj gençlere oldu. 10 milyon 36 bin gencin sandığa gideceğini söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ‘Buradan Afyon’dan gençlere sesleniyorum. Onların anne ve babalarına sesleniyorum. Sokağa çıkmayın. Sokak Karanlık. Sokak zifiri karanlık. Karanlıkta her türlü melanet var. Sokak yerine sandığa gidelim. 15 gün gece gündüz çalışalım. İktidara yürüyelim’ diyordu.

Yerel seçimlerde Fatih Çetinkaya’ya destek isteyen Bahçeli, ‘Ülkücü hareketten gelen, iyi eğitim almış, Belde de stajını yapmış bu Fatih’e oy verin. Bu Fatih Alo Fatih değil. Bu Fatih, Fatih Sultan Mehmet Han’dan gelen Fatih. Fatih’i size emanet ediyorum. Seçimi kazanın Fatih ile Ankara’ya gelin. Bende kutlamak için Afyon’a geleyim’ dedi.

Konuşması sonrası kürsünün arka kapısında Bahçeli, o bahsettiğim beyaz gömlek siyah takım elbiseli gençlerin oluşturduğu kortejden geçerken çok sayıda MHP’linin yakın ilgisiyle karşılaştı.

Bazıları elini tutmak ve öpmek için yarışırken, bazı kadınların da çiçek verme adına çabaladıkları görüldü.

Sonuçta MHP’nin mitingi de bitti.

Sırada Kılıçdaroğlu var

Önce Erdoğan sonra Bahçeli Salı günü ise Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu TBMM’nin bakanların fezleke görüşmesi kararı çıkmayacak olursa miting programına devam edecek ve Muğla’dan ilimize gelecek.

Eğer meclis toplanma kararı Salı günü için kabul edilirse Kılıçdaroğlu’nun Salı günü Afyon ve diğer illerdeki programı iptal olur.

Afyonkarahisar’ın seçim havası ve tansiyonu oldukça arttı.

İlçelerde de adaylar seçime iyi asılıyor.

30 Mart 2014 akşamı bu çabaların sonuçlarını göreceğiz.

Daha seçime 15 gün var.

Bu süreçte önemli gelişmelerin yaşanacağını umuyor ve bekliyorum.

Hani güzel bir sözdür, ’Mevlam neyler, neylerse güzel eyler’ diye.

Kazasız belasız bir seçim diliyorum.

Mutlu ve aydınlık yarınlara…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır