passo
“Afyonkarahisar gıda şehri”

“Afyonkarahisar gıda şehri”

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programına AKÜ Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Gıda Kontrol Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ramazan Şevik konuk oldu. “2004 yılında kürsü olarak AKÜ Mühendislik Fakültesi çatısı altında açılan Afyon Kocatepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği, aynı yıl bölüm olmuştur. İlk öğrenciler, 2005-2006 eğitim yılında alınmış ve […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programına AKÜ Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Gıda Kontrol Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ramazan Şevik konuk oldu.
“2004 yılında kürsü olarak AKÜ Mühendislik Fakültesi çatısı altında açılan Afyon Kocatepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği, aynı yıl bölüm olmuştur. İlk öğrenciler, 2005-2006 eğitim yılında alınmış ve ilk mezunlar 2008 yılında verilmiştir” diyen Şevik, “Bölümümüzün yüksek lisans programına 2006-2007, doktora programına ise 2010-2011 öğretim yılından itibaren öğrenci alınmaya başlanmıştır. AKÜ Gıda Mühendisliği Bölümünde 2 Profesör, 1 Doçent, 4 Doktora Öğretim Üyesi, 2 Araştırma Görevlisi Doktor ve 1 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 10 akademik personel görev yapmaktadır” şeklinde konuştu.
“ANS Kampusunde 800 m2’lik alanda faaliyet yürütüyoruz”
Gıda Kontrol Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün 2009 yılında kurulduğunu belirten Şevik, “ANS Kampusunde 800 m2’lik alanda faaliyet gösteren Müdürlüğümüzde bölgemizin gıda işletmelerinin analiz ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik cihazlar bulunmaktadır. 2020 yılında analiz çalışmalarına ek olarak bölgemizin en önemli gıda hammaddelerinden biri olan manda sütünden dondurma üretimine başlamıştır. Diğer taraftan analiz çalışmalarına ek olarak AR-GE çalışmalarıyla da gıda şehri olan Afyonkarahisar’da işletmelere destek vermektedir. Afyonkarahisar ve yakın çevresinin Türkiye’nin önemli gıda işletmelerini içermesi, bölgedeki yeni gıda yatırımlarının olması ve bu işletmelerin sürekli olarak artması merkez müdürlüğümüzün geleceği açısından yeni fırsatlar olarak görülmektedir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır