passo
“Afyonkarahisar turizme yeni bir soluk kazandırdı”

“Afyonkarahisar turizme yeni bir soluk kazandırdı”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına NG Afyon Hotel Genel Müdürü Cenker Yılmaz konuk olarak katıldı. Yılmaz çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Bilindiği gibi Afyonkarahisar uzun yıllardır termal bir destinasyon. 2012 Mayıs’ında bizim işletmemizin de açılmasıyla bambaşka bir boyuta taşındı” diyen NG Afyon Hotel Genel Müdürü Cenker Yılmaz, “Yıllardır termal turizm yaşlıların ihtiyacına yönelik turizm sektörü olarak […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına NG Afyon Hotel Genel Müdürü Cenker Yılmaz konuk olarak katıldı. Yılmaz çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Bilindiği gibi Afyonkarahisar uzun yıllardır termal bir destinasyon. 2012 Mayıs’ında bizim işletmemizin de açılmasıyla bambaşka bir boyuta taşındı” diyen NG Afyon Hotel Genel Müdürü Cenker Yılmaz, “Yıllardır termal turizm yaşlıların ihtiyacına yönelik turizm sektörü olarak görülüyordu. Biz termal olanakların her yaşa uygun ve daha kaliteli bir yaşam için gerekli olduğunun öne çıkardık. Özellikle stresli şehir hayatın, uzun saat bilgisayar başında oturmak, trafik sıkışıklığı ilintili sorunlar termal turizme ilgiyi de artırdı. Artık insanlar yalnız deniz, güneş ve kum tatilinin yanı sıra yılın 4 mevsimi termal tatil gerçekleştiriyor. Afyon’un her bölgeye yakın olması, 5-6 büyük ilin tam ortasında yer alması, kara ulaşımının çok kolay olması, direk uçak seferleri ve şu an devam eden hızlı tren çalışması çok kolay erişilebilecek bir ortak nokta, destinasyon konumunda. Bu coğrafi avantajıyla beraber içindeki 5 yıldızlı otellerin kalitesi, yeme içme imkanları ve termal suyun özellikleriyle beraber çok büyük atak yaptı. Türkiye’de termal turizm denilince akla gelen ilk bölge oldu. Şu anda hem yurt içi ve dışında da çok ilgi var” diye konuştu.
“İnsanlar buradan çok mutlu gidiyorlar”
“Klasik ve caz müzik festivalleri, maratonlar gibi etkinliklerle bölgeyi de tanıtmaya çalışıyoruz” diyen Yılmaz, “Büyük Taarruz’un başladığı yer olarak Afyon’un tarihi kültürel önemi de var. Turistik olarak Kale, çarşı ve Mevlevihane ilgi çeken yerler. Frig Vadileri Kapadokya’ya alternatif gösteriliyor. Dolayısıyla insanlar yalnızca termal değil, aynı zamanda tarihin, kültürün, doğanın, lezzetin, sucuğun, kaymağın birçok farklı özelliği bulunduğu destinasyona gelmiş oluyorlar. Son 3-4 yıldan bu yana Afyonkarahisar’ı anlatmaya çalışıyoruz. İnsanlar buradan çok mutlu gidiyorlar. Afyonkarahisar turizme yeni bir soluk kazandırdı. Artık termale gönül rahatlığı ile geliyorlar. Otelimize gelen misafirlerimizin her birinin dönerken birer Afyon’un simgesi sucuk ve kaymak hediye götürdüğünü düşünürseniz, bir yılda 180 bin kangal sucuk eder ki bu da şehir ekonomisine ciddi bir katkı sanırım” şeklinde değerlendirmede bulundu.
NG Afyon Hotel’in dünyanın en lüks termal oteli ödülü aldığını kaydeden Yılmaz ödülün Bali’de verildiğini ve bu ödülü ilimize kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır