• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Afyonkarahisar turizme yeni bir soluk kazandırdı”
“Afyonkarahisar turizme yeni bir soluk kazandırdı”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına NG Afyon Hotel Genel Müdürü Cenker Yılmaz konuk olarak katıldı. Yılmaz çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Bilindiği gibi Afyonkarahisar uzun yıllardır termal bir destinasyon. 2012 Mayıs’ında...
13 Kasım 2018 13:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına NG Afyon Hotel Genel Müdürü Cenker Yılmaz konuk olarak katıldı. Yılmaz çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Bilindiği gibi Afyonkarahisar uzun yıllardır termal bir destinasyon. 2012 Mayıs’ında bizim işletmemizin de açılmasıyla bambaşka bir boyuta taşındı” diyen NG Afyon Hotel Genel Müdürü Cenker Yılmaz, “Yıllardır termal turizm yaşlıların ihtiyacına yönelik turizm sektörü olarak görülüyordu. Biz termal olanakların her yaşa uygun ve daha kaliteli bir yaşam için gerekli olduğunun öne çıkardık. Özellikle stresli şehir hayatın, uzun saat bilgisayar başında oturmak, trafik sıkışıklığı ilintili sorunlar termal turizme ilgiyi de artırdı. Artık insanlar yalnız deniz, güneş ve kum tatilinin yanı sıra yılın 4 mevsimi termal tatil gerçekleştiriyor. Afyon’un her bölgeye yakın olması, 5-6 büyük ilin tam ortasında yer alması, kara ulaşımının çok kolay olması, direk uçak seferleri ve şu an devam eden hızlı tren çalışması çok kolay erişilebilecek bir ortak nokta, destinasyon konumunda. Bu coğrafi avantajıyla beraber içindeki 5 yıldızlı otellerin kalitesi, yeme içme imkanları ve termal suyun özellikleriyle beraber çok büyük atak yaptı. Türkiye’de termal turizm denilince akla gelen ilk bölge oldu. Şu anda hem yurt içi ve dışında da çok ilgi var” diye konuştu.
“İnsanlar buradan çok mutlu gidiyorlar”
“Klasik ve caz müzik festivalleri, maratonlar gibi etkinliklerle bölgeyi de tanıtmaya çalışıyoruz” diyen Yılmaz, “Büyük Taarruz’un başladığı yer olarak Afyon’un tarihi kültürel önemi de var. Turistik olarak Kale, çarşı ve Mevlevihane ilgi çeken yerler. Frig Vadileri Kapadokya’ya alternatif gösteriliyor. Dolayısıyla insanlar yalnızca termal değil, aynı zamanda tarihin, kültürün, doğanın, lezzetin, sucuğun, kaymağın birçok farklı özelliği bulunduğu destinasyona gelmiş oluyorlar. Son 3-4 yıldan bu yana Afyonkarahisar’ı anlatmaya çalışıyoruz. İnsanlar buradan çok mutlu gidiyorlar. Afyonkarahisar turizme yeni bir soluk kazandırdı. Artık termale gönül rahatlığı ile geliyorlar. Otelimize gelen misafirlerimizin her birinin dönerken birer Afyon’un simgesi sucuk ve kaymak hediye götürdüğünü düşünürseniz, bir yılda 180 bin kangal sucuk eder ki bu da şehir ekonomisine ciddi bir katkı sanırım” şeklinde değerlendirmede bulundu.
NG Afyon Hotel’in dünyanın en lüks termal oteli ödülü aldığını kaydeden Yılmaz ödülün Bali’de verildiğini ve bu ödülü ilimize kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa