passo
“Afyonkarahisar ülkemizin bir prototipi gibi”

“Afyonkarahisar ülkemizin bir prototipi gibi”

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Doğa Koruma, Biyoizlem, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş konuk oldu. Erişmiş merkezin faaliyetleri ile ilgili bilgiler paylaştı. “Eğer dikkat edilmezse 5-10 yıl içinde Eber Gölü yok olacaktır” Eber Gölü’yle ilgili yetkililerin gerekli tedbirleri aldığını söyleyen AKÜ Doğa Koruma, Biyoizlem, Uygulama […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Doğa Koruma, Biyoizlem, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş konuk oldu. Erişmiş merkezin faaliyetleri ile ilgili bilgiler paylaştı.

“Eğer dikkat edilmezse 5-10 yıl içinde Eber Gölü yok olacaktır”

Eber Gölü’yle ilgili yetkililerin gerekli tedbirleri aldığını söyleyen AKÜ Doğa Koruma, Biyoizlem, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş, “Bölge halkı da dikkatli olmalı. Eber Gölü ilimiz ve bölgemiz için çok önemli. Eğer dikkat edilmezse 5-10 yıl içinde Eber Gölü yok olacaktır. Bilinçli davranmalı ve Eber Gölü’nün yaşamasını sağlamalıyız” diye konuştu.

“Bölgemiz bitki ve hayvan türleri açısından son derece zengin”

Afyonkarahisar’ın saklı bir hazine gibi olduğunu belirten Erişmiş, “Bizler Doğa Koruma, Biyoizlem, Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak ilimizde, bölgemizde ve ülkemizdeki bitki ve hayvan türlerinin kayıt altına alınması adına çalışmalar yürütüyoruz. Bölgemiz bitki ve hayvan türleri açısından son derece zengin. Afyonkarahisar ülkemizin bir prototipi gibi. Hem iklim hem de canlı türleri açısından benzerlikler gösteriyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır