passo
“Afyonkarahisar’a verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz”

“Afyonkarahisar’a verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programına Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya konuk olarak katıldı. Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan Özkaya gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Fetö dış bağlantılıdır” 15 Temmuz da yaşananları özetleyen Ali Özkaya, FETÖ terör örgütünün dış bağlantısına dikkat çekti. Özkaya, “ABD o dönemlerde Öcalan’ı teslim etti ve Fetullah’ı aldı. İlk başlarda milli […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programına Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya konuk olarak katıldı. Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan Özkaya gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
“Fetö dış bağlantılıdır”
15 Temmuz da yaşananları özetleyen Ali Özkaya, FETÖ terör örgütünün dış bağlantısına dikkat çekti. Özkaya, “ABD o dönemlerde Öcalan’ı teslim etti ve Fetullah’ı aldı. İlk başlarda milli bir cemaat gibi görünen bu örgüt hücre gibi her yere sızdı. Dış güçlerin maşası olarak iktidarı ele geçirmeye çalıştı. Milletimizin ve Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi sayesinde diz çöktü” dedi.
“15 Temmuz milli bir kahramanlık olarak tarihteki yerini aldı”
15 Temmuz sonrası gerçekleştirilen Yenikapı mitinginde güzel bir birliktelik ruhu oluştuğuna dikkat çeken Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Tüm siyasi partilerimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Yenikapı’da bir araya geldiler. Ayrıca devletin tüm organları ordaydı. Tüm dünyaya bu ruh Çanakkale, Kurtuluş Savaşı, Mohaç, İstanbul’un Fethi, Çaldıran, Niğbolu ruhudur dedik. Bizim hepimizi çiğnemeden bu vatana hiç kimse operasyon yapamaz, bunu bilin dedik. Tüm siyasi partilerimiz birleşince son kanunları bir-iki günde geçirdik. İktidar ve muhalefet anlaşınca daha hızlı mesafe alabiliyorsunuz. Sorunlarınızı hızlı konuşup, hızlı çözebiliyorsunuz. Ayrıca bu birliktelik topluma da güzel yansıyor. 15 Temmuz tarihimizdeki tüm destanlar gibi tarihe yazılacak. Milli bir kahramanlık olarak tarihteki yerini aldı” diye konuştu.
‘”Haksız yere ihbar ermek günahtır’”
Ülkemizin ve devletimizin zor günler yaşadığına dikkat çeken Özkaya, “Bir tarafta FETÖ, diğer tarafta PKK ve IŞID ile mücadelemiz devam ediyor. FETÖ soruşturmasında ince eleyip sık dokuyoruz. Tüm bunlara rağmen haksız yere gözlem altına alınan varsa hemen başvuru yapsın. Hata varsa düzeltilir. Bir de vatandaşlarımız kişisel rekabet ve kırgınlıktan dolayı yalan ve haksız ihbardan uzak dursun. Bu günahtır. Tabiî ki kesin bu örgüt ile ilintisi olanları, bildiklerimizi ihbar edeceğiz onları adalete teslim edeceğiz” dedi
“İlimize bir askeri birliğin gelmesi konusunu çok önemli”
Afyonkarahisar’a yeni bir askeri birliğin gelmesi için Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Milli Savunma Bakanı ile görüştüklerini kaydeden Özkaya, “Sayın Valimizle birlikte ilimizdeki tüm kamu arazilerini çıkarttık ve dosya olarak Milli Savunma Bakanımıza ulaştıracağız. İlimize bir askeri birliğin gelmesi konusunu çok önemsiyor ve bunun için uğraşıyoruz. Hızlı trenin 2017’nin sonunda 2018’in başında bitmesi için Ulaştırma Bakanımızla birlikte çalışmaları yerinde inceledik. Çalışmaları takip ediyoruz. Özdilek Kavşağının yıl sonu itibariyle bitirilmesi için Sayın Bakanımız Eroğlu ile birlikte hem kamu görevlilerine hem de müteahhit firmaya gereken talimatları verdik. Afyonkarahisar’a verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Dinar’a 4 yıllık yüksekokul açılması için üniversite senatosunun karar aldığını belirten Özkaya, Bolvadin ve Sandıklı’nın ardından Dinar’ın da 4 yıllık yüksekokula kavuştuğunu kaydetti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Özkaya Gün FM’in bilgilendirici ve başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Özkaya’nın çalışmalarında başarılar dileyerek yayın dolayısıyla teşekkür etti.
Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Gün FM Konuk Defterine de görüşlerini yazarak imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır