passo
“Afyonkarahisar’ın Yeni Nefesi Akrones”

“Afyonkarahisar’ın Yeni Nefesi Akrones”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Akrones Termal Hotel Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Özbay, çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Termal turizmin başkenti olarak bilinen Afyonkarahisar’ın Yeni Nefes’i olarak değerlendirilen Akrones Termal Hotel’in yaklaşık 3 aydır hizmet vermekte olduğunu ve otelin termal turizm anlayışına yeni […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Akrones Termal Hotel Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Özbay, çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Termal turizmin başkenti olarak bilinen Afyonkarahisar’ın Yeni Nefes’i olarak değerlendirilen Akrones Termal Hotel’in yaklaşık 3 aydır hizmet vermekte olduğunu ve otelin termal turizm anlayışına yeni bir boyut kazandırdığını belirten Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay, “Son dönemlerde insanların tatil anlayışlarının değişmesi ile birlikte sağlık turizmine olan ilginin artması sonucu bölgede ki termal otellerin doluluk oranları hızla artıyor. Günümüz de artık insanlar tatil için sadece yazın kıyı bölgelerine gitmek yerine, şehir hayatının yoruculuğunu ve iş stresini azaltabilmek adına hafta sonu iki gün için bile olsa bir yerlere gidip rahatlayabilmek adına kısa süreli tatilleri tercih ediyor. Tatil anlayışının içerisine bir de sağlık eklendiği zaman doğal olarak termal bölgelerde ki yoğunluk kaçınılmaz oluyor ve buda bölgede 12 aya yayılan bir turizm anlayışını ortaya çıkarıyor. Bilindiği üzere Afyon bölgesinin termal su kalitesi yıllardan beri kabul gören bir gerçek. Kral Midas’ın kızına şifa olması ile bilinen Afyon’un termal suyunu bizde otelimizde misafirlerimize sunuyoruz.
Akrones, 16 bin metrekare Spa alanı ile Türkiye’nin en büyük termal spa alanlarından birisine sahip. Bu alan da misafirlerimizin memnuniyeti için her bir detayı düşündük. Özel aile Spa alanlarından, masaj odalarına, bitki bakımlarından, tuz odalarına kadar misafirlerimizin termal tatilden beklentilerini karşılayabilmek adına bütün hizmetleri sunuyoruz” diye konuştu.
“İş ve tatili bir arada sunuyoruz”
“Çeşitli rahatsızlıklara iyi gelen termal suyu Spa alanında olduğu gibi, suit odalarımızda da misafirlerimizin kullanımına sunuyoruz” diyen Özbay, “Sağlık turizmin anlamında sadece termal su değil, sağlığa iyi geldiği bilinen çeşitli bakımlarda Spa alanımızda mevcut. Örneğin bunlardan bir tanesi olan tuz odaları, stres ve yorgunluğa iyi geldiği gibi, astım, bronşit ve çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi içinde tercih ediliyor. Afyonkarahisar termal suyu ile ünlü olduğu kadar, Türkiye’nin bütün illerinin geçiş noktasında bulunması nedeni ile coğrafi konumu açısından da önemli bir noktada bulunuyor. Şehrin bu özelliğini de göz önünde bulundurarak tüm ulusal ve uluslararası katılımcıların beklentilerini karşılayacak bir teknoloji ile, 2000 kişilik bir kongre merkezini otelimizin içerisinde inşa ettik. Kocatepe Kongre merkezimiz şu an ülkemizde mevcut olan en büyük kongre merkezlerinden bir tanesi. Salonumuz isteğe göre üç farklı şekilde bölünebildiği gibi aynı zamanda tesisimiz içerisinde 6 adet farklı iş organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek toplantı salonlarımız da yer alıyor. İş ve tatili bir arada misafirlerimize sunarak; çeşitli fuar, kongre vb. iş odaklı çalışmalara en iyi şekilde yanıt verebilmekteyiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Özbay, çalışmalarını duyurma imkanı sundukları Akar’a teşekkür etti. Akar ise Akrones Termal Hotel’in ilimize ve turizm sektörüne hayırlı olmasını temenni ederek, Özbay’ın çalışmalarında başarılar diledi.
Yayın esnasında Akrones Termal Hotel Pazarlama Temsilcisi Nebahat Öz de hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır