• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
AGC 2. Başkanı Akar ‘Özgür basın demokrasinin temelidir’
AGC 2. Başkanı Akar ‘Özgür basın demokrasinin temelidir’
Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında meslektaşlarının sıkıntılarını dile getirdi ve özgür basının demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunun altını çizdi.. “Demokrasi,...
9 Ocak 2015 12:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında meslektaşlarının sıkıntılarını dile getirdi ve özgür basının demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunun altını çizdi..

“Demokrasi, özgürlük, adalet, düşünce hürriyeti herkese lazım’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında İsmail Akar, “Özgür basın demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur. Demokrasi hak adalet ve hukuk herkese lazımdır. Bu anlamda Demokrasinin, özgürlüğün, adaletin, düşünce hürriyetinin her alanda yok sayıldığı ülkemizde,  tıpkı geçen yıl ve ondan önceki yıllar boyunca olduğu gibi, basın emekçilerinin yıpranma paylarından, haber yapma özgürlüklerine kadar birçok alanda sorunları hala devam ediyor. Bu sorunlar her geçen gün katlanarak büyüyor..Hem ulusal hem de yerel basın açısından gazetecilik mesleğinin zor koşulları yıllardır değişmiyor ve buna bir de iktidar baskısı ekleniyor.İktidarın basında sendikalaşma konusundaki duyarsızlığını görüyoruz” dedi.

“Gazetecilere baskı yapılıyor”

AGC 2. Başkanı Akar,  “Gazetecilere baskı yapılıyor. Gazeteciler korkutuluyor. Haber alma ve yazma hakları elinden alınıyorsa o ülkede demokrasiden ve özgürlükten söz edilemez. Gazetecilik artık günümüzde meşakkatli ve çileli bir meslek haline geldi. Çünkü Basın emekçilerinin her geçen gün çalışma koşulları ağırlaşıyor. Basın emekçileri maaşlarını süresinde alamıyor. Mesai mefhumunu unutmuşlar. Yoksulluk sınırının altında yeri geldiğinde ölümle burun buruna kalarak çalışmak zorunda kalıyor” dedi.

Akar, “Her zaman doğruları yazmayı ilke edinmiş, cesur, yürekli ve vefakâr tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Unutmayalım ki her olumsuz koşulda dahi halkın gözü, kulağı ve sesi olmayı sürdüren meslektaşlarımız var. Özgür ve tarafsız habercilik koşullarının sağlandığı ve meslek haklarına kavuştukları mutlu ve aydınlık yarınlar diliyorum” şeklinde görüşlerini açıkladı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa