passo
AGC 2. Başkanı Akar ‘Özgür basın demokrasinin temelidir’

AGC 2. Başkanı Akar ‘Özgür basın demokrasinin temelidir’

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında meslektaşlarının sıkıntılarını dile getirdi ve özgür basının demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunun altını çizdi.. “Demokrasi, özgürlük, adalet, düşünce hürriyeti herkese lazım’ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında İsmail Akar, “Özgür basın demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur. Demokrasi hak adalet ve hukuk […]

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında meslektaşlarının sıkıntılarını dile getirdi ve özgür basının demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunun altını çizdi..

“Demokrasi, özgürlük, adalet, düşünce hürriyeti herkese lazım’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında İsmail Akar, “Özgür basın demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur. Demokrasi hak adalet ve hukuk herkese lazımdır. Bu anlamda Demokrasinin, özgürlüğün, adaletin, düşünce hürriyetinin her alanda yok sayıldığı ülkemizde,  tıpkı geçen yıl ve ondan önceki yıllar boyunca olduğu gibi, basın emekçilerinin yıpranma paylarından, haber yapma özgürlüklerine kadar birçok alanda sorunları hala devam ediyor. Bu sorunlar her geçen gün katlanarak büyüyor..Hem ulusal hem de yerel basın açısından gazetecilik mesleğinin zor koşulları yıllardır değişmiyor ve buna bir de iktidar baskısı ekleniyor.İktidarın basında sendikalaşma konusundaki duyarsızlığını görüyoruz” dedi.

“Gazetecilere baskı yapılıyor”

AGC 2. Başkanı Akar,  “Gazetecilere baskı yapılıyor. Gazeteciler korkutuluyor. Haber alma ve yazma hakları elinden alınıyorsa o ülkede demokrasiden ve özgürlükten söz edilemez. Gazetecilik artık günümüzde meşakkatli ve çileli bir meslek haline geldi. Çünkü Basın emekçilerinin her geçen gün çalışma koşulları ağırlaşıyor. Basın emekçileri maaşlarını süresinde alamıyor. Mesai mefhumunu unutmuşlar. Yoksulluk sınırının altında yeri geldiğinde ölümle burun buruna kalarak çalışmak zorunda kalıyor” dedi.

Akar, “Her zaman doğruları yazmayı ilke edinmiş, cesur, yürekli ve vefakâr tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Unutmayalım ki her olumsuz koşulda dahi halkın gözü, kulağı ve sesi olmayı sürdüren meslektaşlarımız var. Özgür ve tarafsız habercilik koşullarının sağlandığı ve meslek haklarına kavuştukları mutlu ve aydınlık yarınlar diliyorum” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır