passo
“Ağız bakımını alışkanlık haline getirelim”

“Ağız bakımını alışkanlık haline getirelim”

Kliniğinde hizmet vermeye başlayan Diş Hekimi-Protez Uzmanı Doç. Dr. Rukiye Durkan Gün FM’in konuğu oldu. Durkan programda ağız ve diş sağlığıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Anne ve baba diş fırçalamada örnek olmalı” Programda ağız ve diş sağlığıyla ilgili bilgiler veren Durkan, “Ağız diş sağlığının korunması ve geliştirilmesi sürecinde çocuklarımızın eğitimi ve diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının son […]

Kliniğinde hizmet vermeye başlayan Diş Hekimi-Protez Uzmanı Doç. Dr. Rukiye Durkan Gün FM’in konuğu oldu. Durkan programda ağız ve diş sağlığıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
“Anne ve baba diş fırçalamada örnek olmalı”
Programda ağız ve diş sağlığıyla ilgili bilgiler veren Durkan, “Ağız diş sağlığının korunması ve geliştirilmesi sürecinde çocuklarımızın eğitimi ve diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarının son derece önemlidir. Anne ve babalar kendi dişlerini fırçalarken çocuklarına da örnek olacaklardır. Evde anne ve babanın rol model olması, okulda öğretmenin diş fırçalamayı ya da doğru beslenmeyi özendirmesi, çocukların ağız ve diş sağlığı açısından doğru tutum ve davranış edinmelerine yardımcı olacaktır. Bu nedenle, doğru ve düzenli ağız bakımını alışkanlık haline getirelim. Beslenmemizi düzenlerken çürük oluşturmayan besinleri seçelim. Ne yediğimiz kadar ne zaman yediğimizin de önemli olduğunu unutmayalım. Sert, kabuklu gıdaları dişlerimizle kırmayalım. Diş hekimi kontrollerini aksatmayalım. Diş hekimimizin önerdiği koruyucu flor uygulamalarını ihmal etmeyelim. Dişlerimize gözümüz gibi bakmamız gerektiğini hatırlayalım” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır