passo
Ah Aziz İstanbul

Ah Aziz İstanbul

İstanbul seçimlerinin YSK tarafından sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı kısmının 4/7 oy ile yenilenmesi kararı çıkmasıyla yeni bir seçim havasına girilmiş oldu. Hani İstanbul neresi? Afyon Neresi? İstanbul da ki seçim Salar Köyündeki Hasan Emmi yi ne derece ilgilendirecek diyenlere bu kararın açıklandığı saatlerde doların öksürmesi sonucu piyasalardaki ateşe baksınlar yeter. Bu seçim yenileme kararının hakka, […]

İstanbul seçimlerinin YSK tarafından sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı kısmının 4/7 oy ile yenilenmesi kararı çıkmasıyla yeni bir seçim havasına girilmiş oldu.
Hani İstanbul neresi? Afyon Neresi? İstanbul da ki seçim Salar Köyündeki Hasan Emmi yi ne derece ilgilendirecek diyenlere bu kararın açıklandığı saatlerde doların öksürmesi sonucu piyasalardaki ateşe baksınlar yeter.
Bu seçim yenileme kararının hakka, hukuka,adalete,vicdanlara velhasıl en önemli değerler ne ise topuna aykırı olduğunu herkes biliyor.Neden aykırı olduğunu da izah edeceğiz…

Doğan spor
İstanbul seçimlerindeki aylardır yaşadığımız kaosu için sizlere Doğan spor’u anlatacağım.
Sandıklıdayız yaşlarımız 18/25 arasında olan gençler bir mahalle takımı kurduk. Adını Doğan spor koyduk. Takım Kaptanımız Bayram Şendur o yıllarda 30 u aşkın yaşına rağmen futbolu seviyor.Seviyor sevmesine ama çok iyi oynayamıyor.Fakat bizlere ağabeylik yapıyor.Dönemin Noteri İbrahim Güvenç İbrişim ise takımın hocası.Sponsorumuz yok.Paramız yok. Ama hırslı, birbirine inanan,güvenen azimli bir kadromuz var.Kaleci Halil Güden,defansta Sait Bozdemir,Muaammer Yeşilyayla, İbrahim Aygürler Orta saha Erol Küçük ,Kazım Önder,Özcan Özmanav forvette Ben,Mustafa Kocapınar ve Fevzi Akar…yanı sıra Bayram Şendur, Mücahit,Nail, Rahmetli Sami ve Recep Kartal Hoca,Gedik Hoca gibi ilçede spora emeği geçen çok fazla kişi Doğan spor formasını giymişti.
Doğan sporda her siyasi görüşten genç olmasına rağmen Sandıklı da solcu takımı olarak biliniyordu. Ve Kaymakamlık Kupası maçları oynanıyor….Rakibimiz Esnaf spor…
İlçenin zengin çocuklarından oluşan bir takım. Sponsor desteği fazlaca.Formaları kramponları imrenilecek düzeyde. Her dönemi başarılı olmuş.kupalar almış bir takım rakibimiz Esnafspor..
Rakibimiz güçlü olunca biz maç öncesi bir arayış içindeyiz. Doğan spor olarak maç öncesi kimse bize şans vermiyor.Aklımıza takıma takviye yapmak geldi.Süleyman Çetin var.Sandıklı spor da başlamış ve Afyonspor/ Amasyaspor da profesyonel futbol oynamış iyi bir santrafor.İkna ettik.Süleyman Dayı santrafor olarak Doğan spor formasıyla Esnaf spor karşısında.

Rakibi küçümsediğinde kaybedersin…
Maç başladı. Tüm şartlar Esnaf spor yanında hakemlerden seyirciye kadar.Bir/iki derken ilk yarı 2/0 yenildik.Çok doğaldı daha fazla farkta olabilirdi.İkinci yarıya başlarken Noter İbrişim ve Süleyman Dayı bize bir nutuk çekti.’Çıkıp adam gibi top oynayın.Bilin ki onları yeneriz.Yeter ki ruhunuzu oyuna yansıtın ve kendiniz olun korkmayın.ürkmeyin.inanın. vb)
İkinci yarı başladı bir gol daha yedik.Oldu 3/0…İşte ondan sonra takıma başka bir el değdi sanki.Süleyman Dayı golünü attı.Bir golde benden geldi 3/2 oldu maç. Doğan spor sahada fırtına gibi esiyor.Süleyman Dayı bir gol daha attı. maç 3/3..Maçın son anları bizim forvet Özcan kaleci tarafından ceza alanında düşürüldü yüzde yüz penaltı ve kaleciye kırmızı kart olmalı.Ama öyle olmadı. Esnaf yanlısı maçın hakemi penaltıyı vermedi. Devam dedi.3/3 sona erdi maç.
Esnaf spor ekibi maç öncesi ve sırasında Doğan spor’u küçük görmüş Süleyman Çetin’in bizde oynamasına sessiz kalmıştı .Ama Sonrasında buna itiraz ettiler..Bu itiraz da turnuva komitesi tarafından kabul edildi..Penaltımız verilmeyen 3/3 berabere biten maç sonucu rakip lehine 3/0 kabul edildi.Bu olay sonrası Hakkı yenilen mağdur edilen bir takım havasına giren Doğan spor çok büyük destek ve takdir gördü.2/3 futbolcusu da Sandıklı spor profesyonel takımında forma giyme başarısına da ulaştı.

Gelelim İstanbul seçimlerine…
Taşı toprağı altın vakıflara derneklere para akıtan aziz İstanbul 25 yıl aradan sonra başka bir ele gidemez. Gitmemeli.Ülke ekonomisinin yüzde 37 si burada…
Avrupa da ki bir çok ülkeden daha büyük bir il.
Geçersiz oylar sayıldı fazla bir şey çıkmadı.
Bazı ilçelerde tüm oylar sayıldı bir sonuç değişmedi.
Kısıtlılar oy kullandı denildi. Boşa çıktı.
Son çare sandık kurulları yasaya aykırı denildi.
YSK gözetiminde oluşturulan sandık kurulları bahane edildi. YSK kendi ayağına sıktı aslında.
Aynı sandık kurulları bundan önceki seçimlerde görev yaptı. Cumhurbaşkanı seçti. Halkoylaması yaptı. Milletvekillerini de seçti.o zaman kazanıldığı için ses yok şimdi kaybedildi ya suçlu sandık kurulları aklımızla alay etmeyin ya…
Seçimde sandığa sözüm ona şaibeli sandık kurulu önünde zarfa 4 oy giriyor.
Bir doğru. iki doğru üç doğru ama son oy doğru değil.Böyle bir akıl olur mu?
İyi şaibe varsa ilçe, belediye meclisi hatta muhtarlık seçimleri bile büyükşehir ile yenilenmesi gerekmez mi?
Bu 6 Mayıs tarihe geçecek bir gün oldu.YSK yanlış bir karar aldı.Ülke uzun süre daha seçim havasına giriyor.Ekonomi perişan..Muazzam sıkıntı ve durgunluk var.Nakit sıkıntısı had safhada..Dolar el yakıyor.İğneden ipliğe zam sürüyor ve işsizlik gün geçtikçe artıyor.
Bunlara çözüm yaramak yerine tekrar seçime gidiliyor.
Yazık…Çok yazık..Kazanılıncaya kadar seçim mi olur?
Son bir şey daha…
Her türlü güç kullanılarak İstanbul seçim sonuçlarını kabullenmeyen ve sadece Büyükşehir seçimlerini yenileten iktidar ve Cumhurbaşkanı kendi elleri ile Ekrem İmamoğlu gibi bir kahraman yarattıklarının farkına varırlar sanırım.
Her şey güzel çok daha güzel olacak..Olmalı…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır