passo
“Aile toplumun altın oran noktası”

“Aile toplumun altın oran noktası”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına AKÜ Şuhut Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Ağtaş konuk oldu. Ağtaş Aile Yılı projesine logo tasarımını yaparak dahil olduğunu söyleyerek yaptığı çalışmalardan bahsetti. “Projeye 2021 aile yılı logo tasarımını yaparak dahil oldum” “Afyonkarahisar Valiliği 2021 Yılı proje ekibinde yer almak çok güzel bir duygu” […]

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına AKÜ Şuhut Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Ağtaş konuk oldu. Ağtaş Aile Yılı projesine logo tasarımını yaparak dahil olduğunu söyleyerek yaptığı çalışmalardan bahsetti.
“Projeye 2021 aile yılı logo tasarımını yaparak dahil oldum”
“Afyonkarahisar Valiliği 2021 Yılı proje ekibinde yer almak çok güzel bir duygu” diyen Ağtaş, “Toplumun temeli aile için bir şeyler yapmak ve böyle büyük bir projenin görsel tasarımlarını üstlenmek hem zor ve heyecanlı hem de mutluluk verici bir duygu. Öncelikle bana bu imkanı sağladığı için Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karakaş hocamıza teşekkür ediyorum. Projeye 2021 aile yılı logo tasarımını yaparak dahil oldum. Geçtiğimiz yıl sevgi yılı logo tasarımını yapmıştım. Bu yıl daha kapsamlı bir çalışma oldu. Logo tasarımında altın oran ölçülerinden ve yapısından yola çıktık. Aile toplumun altın oran noktası ve çok önemli bir kavram. Bu nedenle hem ilimizi hem de aileyi yansıtacak bir çalışma ortaya çıkarmak için elimizden geleni yaptık” diye konuştu.
“Amacımız bu kavramları olabildiğince genele yayabilmektir”
“Aile yılı logo tasarımında kale figürü zaferin şehrini zirveyi, aile yılı konusunda öncülüğü, büyük ve mutlu bir aileyi sembolize ediyor” diyen Ağtaş, “Alt logolar da her ayın temasını yansıtan ve mesajlar veren semboller dizisi şeklinde ilerliyor. Her ayın temasını yansıtan sembollerden oluşan ve kısa metinler içeren afiş tasarımları aile yılı tanıtım toplantısında sergilendi. Amacımız bu kavramları olabildiğince genele yayabilmektir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
AKÜ Şuhut Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Ağtaş yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a Afyonkarahisar konulu bir minyatür hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır