passo
“Aile toplumun özüdür”

“Aile toplumun özüdür”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Gönül Köprüsü Derneği Başkanı Lütfiye Polat konuk oldu. Polat programda ailenin önemine değinen Polat, “Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur” diye konuştu. “Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, […]

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Gönül Köprüsü Derneği Başkanı Lütfiye Polat konuk oldu. Polat programda ailenin önemine değinen Polat, “Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur” diye konuştu.
“Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur” diyen Polat, “Aile toplumun özüdür. Aile topluma karşı sorumlu olduğu gibi kendi mensubu olan bireylere karşıda sorumluluğu vardır. Bu görevin yerine getirilmesiyle hem aile hem toplum huzuru ve saadeti yakalayacaktır. Aile bireyi her yönden yetiştirdiği gibi, kendisini toplumda en iyi şekilde temsil eden sosyal bir fert haline getirmelidir. Aile toplumun özüdür, onu tahribe yönelen her şey toplumun tahribine yönelmiş demektir. Kişi yalnızlığa itilip, toplumdan dışlanmamalıdır. Ailenin toplumdaki önemi göz ardı edilmemelidir. Aileye yeterince önem vermeyen batı toplumlarında yıkıcı faaliyetler oluşmuştur” şeklinde konuştu.
“Çocuk erişkinin küçük bir modeli değildir”
“Çocuk yetiştirmede ve ailenin çocuğa karşı tutumlarını belirlemede, anne-baba tarafından çocuğun gelişim dönemlerinin özelliklerinin neler olduğunun bilinmesi çok önemlidir” diyen Polat, “Çocuk erişkinin küçük bir modeli değildir. O ayrı bir bireydir, ihtiyaçları nedeniyle ebeveynlere bağımlı yaşasa da onun birey olduğu unutulmamalı istek ve ihtiyaçlarını giderirken saygı gösterme ihmal edilmemelidir” diye değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır