passo
“Aile toplumun özüdür”

“Aile toplumun özüdür”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Dr. Gülsün Doğan konuk oldu. Doğan programda ailenin korunmasının önemli olduğunu belirterek toplumun ayakta tutan değerin aile olduğunu vurguladı. “Toplumu ayakta aile tutar” “Aile toplumun özüdür” diyen Doğan, “Aile bir temel toplumsal kurumdur. Toplumu ayakta tutan temel öğelerdendir. İnsan […]

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Dr. Gülsün Doğan konuk oldu. Doğan programda ailenin korunmasının önemli olduğunu belirterek toplumun ayakta tutan değerin aile olduğunu vurguladı.
“Toplumu ayakta aile tutar”
“Aile toplumun özüdür” diyen Doğan, “Aile bir temel toplumsal kurumdur. Toplumu ayakta tutan temel öğelerdendir. İnsan türünü üretmek ve sürdürmek gereksiniminden doğmuştur. Aile çocuğun güvenli gelişimi için oluşmuş en ideal ortamdır. Aile ortamında çocuğun ihtiyacının zamanında ve yeterince karşılanması gelecekte sağlıklı nesillerin oluşmasına ve güçlü toplumların varlığına destek verir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Sağlam bir aile yapısına sahibiz”
“Aile, milletlerin kültürel kimliğinin, birikiminin, insani değerlerin ve tarihi sürekliliğin koruyucusu ve aktarıcısıdır” diyen Doğan, “Toplumu ayakta tutan temel değer ailedir. Aile bizim medeniyetimizde iki cihan saadetinin anahtarı, toplumun özü, toplumun mayası ve mihenk taşı olarak değerlendirdiğimiz bir kurumdur. Biz Türk Milleti olarak binlerce yıldır varoluşumuzun kesinlikle en büyük sebebi bizim sağlam bir aile yapısına sahip olmamızdandır” diye konuştu.
Temmuz ayı temasının Aile Bağları ve Sıla-i Rahim olduğunu söyleyen Doğan, aile büyüklerinin ihmal edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır