passo
“Ailede daha az sosyal medya, daha fazla sohbet”

“Ailede daha az sosyal medya, daha fazla sohbet”

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır konuk oldu. Tanır programda ailenin öneminden bahsetti. Aile Yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Kültürümüzde Evlilik ve Yuvanın Kurulması Semineri’ verildiğini anımsatan İl Kültür ve Turizm Müdürü […]

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Aile Saati programına Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır konuk oldu. Tanır programda ailenin öneminden bahsetti.
Aile Yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Kültürümüzde Evlilik ve Yuvanın Kurulması Semineri’ verildiğini anımsatan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, “Ayrıca her ayın temasıyla ilgili kitap paylaşımları yapıyoruz. Yine ayın belirlenen temasıyla ilgili sosyal medya hesaplarımızda söyleşiler düzenliyoruz. Müdürlük olarak çıkardığımız dijital dergimizde de ailenin önemini işliyoruz” şeklinde konuştu.
“Ailenin korunması önemli”
“Aile, milletlerin kültürel kimliğinin, birikiminin, insani değerlerin ve tarihi sürekliliğin koruyucusu ve aktarıcısıdır” diyen Tanır, “Ailenin milli ve manevi değerler üzerine kurulması, korunması ve güçlendirilmesi gerekmektedir. Günümüzde kitle iletişim araçlarının ve özellikle sosyal medyanın yaygın kullanımının aile fertlerinin üzerinde olumsuz bir etki oluşturması, teknolojilinin aile içinde bilinçli kullanımının gerekliliği ilimizde 2021 yılının “Aile Yılı” ilan edilmesinin başlıca nedenlerindendir. 2021 Aile Yılı ile birlikte, şuurlu birey, mutlu aile, huzurlu toplum, güvenli gelecek ve güçlü millet modeli oluşturulması amaçlanmaktadır” diye değerlendirmede bulundu.
“Kaliteli zaman geçirmek önemli”
Anne ve babaların çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerinin önemine değinen Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, okuma ve sohbet etme gibi zaman dilimleri oluşturarak aile olmanın güzelliğini onlara hissettirmelerini tavsiye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır