passo
“Ailede sevgi ve saygı olmazsa olmazdır”

“Ailede sevgi ve saygı olmazsa olmazdır”

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Aile Danışmanı, Profesyonel Eğitim Uzmanı ve Yaşam Koçu Müjgan Gölcük Yağcı konuk oldu. Yağcı programda Mart ayının teması olan ailede sevgi ve saygı konularında bilgiler verdi. Mutlu bir ailenin olmazsa olmazlarının sevgi ve saygı olduğunu kaydeden Aile Danışmanı, […]

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Aile Danışmanı, Profesyonel Eğitim Uzmanı ve Yaşam Koçu Müjgan Gölcük Yağcı konuk oldu. Yağcı programda Mart ayının teması olan ailede sevgi ve saygı konularında bilgiler verdi.
Mutlu bir ailenin olmazsa olmazlarının sevgi ve saygı olduğunu kaydeden Aile Danışmanı, Profesyonel Eğitim Uzmanı ve Yaşam Koçu Müjgan Gölcük Yağcı, “Kalpte sevgi varsa saygı da vardır, saygı varsa her saygının içinde sevgi de vardır. Ne sevgisiz saygı olur ne saygısız sevgi olur. Toplumu oluşturan temel yapı ailedir. Ailenin huzur ve mutluluğu, toplumun huzur ve mutluluğu demektir. Yüce Allah insanı diğer varlıklardan üstün kılmış¸ sevgi ve saygı temeline dayalı aileler kurulmasını öngörmüştür” diye konuştu.
“Aile, milletimizi ayakta tutan en temel değerdir”
Ailenin önemine değinen Yağcı, “Toplumumuzun en küçük birimi olan aile, milletimizi ayakta tutan en temel değerdir. Aile duyguların şekillendiği, davranışların biçimlendiği, örf ve kültürün öğrenildiği bir eğitim yuvasıdır. Tarihe baktığımızda, toplumların ve devletlerin ayakta kalması, varlığını devam ettirmesi, aile yapısının sağlamlığı ile mümkün olmuştur. Aile kurumunda bir çözülme yaşanırsa, yaşadığımız coğrafya da bu durumdan etkilenir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Aile olmak demek birarada olmak demektir”
Aile üyelerinin birarada bulunmalarının önemine değinen Yağcı, “Telefon ve tableti bir kenara bırakıp neyle uğraşıyorsak çocuklarımızı da buna dahil etmeliyiz. Aile olmak birarada olmak demektir” diye konuştu.
Dinleyicilerin yoğun olarak sorularıyla katıldığı Aile Saati programı gün anısına çekilen fotoğraflar ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır