passo
“Aileyi korumak hepimizin görevi”

“Aileyi korumak hepimizin görevi”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Meryem Şahin konuk oldu. Şahin programda merkezin çalışmalarından bahsetti. “Merkezin amacı küresel gelişim ve değişim sürecinde aile olma ve aile kalabilme bilincini artırmaktır” diyen Şahin, “Vizyonu ise  Türkiye’nin kültürel yapısıyla uyumlu, […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Meryem Şahin konuk oldu. Şahin programda merkezin çalışmalarından bahsetti.

“Merkezin amacı küresel gelişim ve değişim sürecinde aile olma ve aile kalabilme bilincini artırmaktır” diyen Şahin, “Vizyonu ise  Türkiye’nin kültürel yapısıyla uyumlu, dinamik bir aile profili geliştirmede ailenin devamlılığı için eşlerin iş birliğini öne çıkarmak, ailenin devamlılığında kadınların önemini açığa çıkarmak, aile olmanın değerini korumak ve savunmak, akademide kadın ve aile çalışmalarını yaygınlaştırmak, geliştirmek ve bu alanda bütün toplumun bilinç düzeyinin yükseltilmesini sağlamak amacıyla bilimsel çalışmalar yapmaktır” şeklinde konuştu.

Şahin, merkezin hedeflerini anlattı

Merkezin hedeflerine de değinen Şahin, “Ailenin eğitim, sağlık, hukuk, siyaset, bilim, sanat ve mesleki yaşamdaki konumlarıyla ilgili olarak bilimsel araştırmalar yapmak, yeni yöntemler uygulamak ve elde edilen sonuçları toplumla paylaşmak, süregelen çalışmaları desteklemek ilk hedefimiz olarak söylenebilir. Aileyi temel alarak, kadın ve aile çalışmaları konusunda; ulusal ve/veya uluslar arası çalıştay, panel, kongre, konferans, seminer ve sempozyum gibi bilimsel toplantılar düzenlemek ve benzeri çalışmaları takip etmek de bizim hedeflerimiz arasındadır. Kadın ve aile çalışmaları konusunda araştırma yapan ulusal ve uluslararası diğer

merkezlerle koordinasyon sağlamak, bu amaçla öğrenci ve öğretim üyelerinin değişimlerini

gerçekleştirecek girişimlerde bulunmak, kadın ve aile çalışmaları konusunda araştırma

yapanların bir araya gelmesini sağlamak ve iletişimlerini güçlendirmek de önemli bulduğumuz hedefler arasında sayılabilir” diye değerlendirmede bulundu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır