passo
“Ak Parti’li adaylar 20 Aralık’a kadar belli olur”

“Ak Parti’li adaylar 20 Aralık’a kadar belli olur”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlere yaklaşırken siyasetteki gelişmeler değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Yerel seçim öncesi siyasi partilerin kampa girdiklerini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “MHP yerel seçimlerde özellikle büyük kentlerde Ak Parti ile ittifaka yeşil ışık yakıyor. Ak Parti’den Ömer […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlere yaklaşırken siyasetteki gelişmeler değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Yerel seçim öncesi siyasi partilerin kampa girdiklerini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “MHP yerel seçimlerde özellikle büyük kentlerde Ak Parti ile ittifaka yeşil ışık yakıyor. Ak Parti’den Ömer Çelik ise en güçlü parti olduklarını ve hemen yer yerde aday çıkarmayı düşündüklerini söyledi. Bu ittifakın olup olmayacağı merak konusu. Bunu önümüzdeki süreçte bekleyip göreceğiz. Afyonkarahisar merkezde altı ay öncesinden baktığımızda her siyasi partinin kendi adayı ile yola çıkacağı umuluyor ve bekleniyor. Bazı büyükşehirlerde olması düşünülen Ak Parti ve MHP ittifakının Afyonkarahisar’da olması zor görünüyor. Her iki partide ilimizde etkili oya sahip” diye konuştu.
“İlimizde Ak Parti ve MHP ittifak etmez”
Önümüzdeki yerel seçimler için ittifakın kamuoyunda uzun süredir tartışıldığını söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Ben konuştuğum tüm mecralarda ilimizde yerel seçimlerde Ak Parti-MHP ittifakının olmayacağını ve olmaması gerektiğini söyledim. Çünkü böylesi bir ittifak siyasetin doğasına aykırı. İlimizde bir ittifak yapılması her iki partinin de aleyhine olur. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde her zaman zaten doğal bir ittifak oluyor. Bir parti bir yerde aday çıkarmaz, diğer partiyi doğal olarak destekleyebilir. İlimizde Ak Partili mevcut belediye başkanlarından aday gösterilmeyecekler olacağını düşünüyorum. Ben değiştirilecek olanlarla ilgili istifa ettirileceklerini düşünüyorum. 20 Aralık tarihine kadar ilimizde Ak Parti’nin başkan adayları belirlenmiş olur” diye konuştu.
“Değişim yarar getirecektir”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın yerel seçimlerde partisinden en güçlü aday olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Karşısında da en güçlü rakip olarak MHP’nin göstereceği aday olacaktır. İlimizde Ak Parti ile MHP’nin ittifak etmeyeceklerini düşünüyorum. Geçen yerel seçimde de benzer bir tablo yaşanmış ve yarış Ak Parti ile MHP arasında geçmişti. Mahmut Koçak’ın Ak Parti’den aday gösterileceğini sanmıyorum. Belki İyi Parti’den aday olabilir. İlimizde MHP’nin çıkaracağı aday çok önemli. Güçlü bir aday çıkarabilirlerse yarış yine iki parti arasında yaşanacaktır. İlçelerde de mevcut belediye başkanlarından mutlaka değiştirilecekler olacaktır. Daha yetenekli adaylar çıkarılmalı. Değişim yarar getirecektir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır