passo
Akar: “Kadın isterse bir eliyle beşiğini, bir eliyle de dünyayı sallar”

Akar: “Kadın isterse bir eliyle beşiğini, bir eliyle de dünyayı sallar”

Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kadın isterse bir eliyle beşiğini bir eliyle de dünyayı sallayabilir” dedi. “Kadınlarımızın işgücüne katılım oranlarını arttırmalıyız” “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya […]

Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kadın isterse bir eliyle beşiğini bir eliyle de dünyayı sallayabilir” dedi.
“Kadınlarımızın işgücüne katılım oranlarını arttırmalıyız”
“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını atmıştır” diyen Akar, “Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur. Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, bu gün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur. Bu nedene bağlı olarak, kadınlarımızın işgücüne katılım oranlarını arttırmalıyız. Onların eğitimlerinin önündeki engellerin kaldırılması, mesleki bilgi ve beceriye sahip olmaları ile ekonomik özgürlüğe kavuşmaları, ekonomideki yerlerinin güçlendirilmesi, kadın girişimcilerimizin teşvik edilmesi, daima temel önceliğimiz olmalıdır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Gün FM kadınlarımızın daima yanında”
“Bugün kadınlarımızın yaşadığı en büyük sorun, hepimizi derinden üzen kadına yönelik şiddettir” diyen Akar, “ Şiddetin hiçbir türü insanlık onuruyla bağdaşmazken kadına yönelik şiddet asla tasvip edilemez. Ne yazık ki bütün dünyada benzer bir durum arz eden ve yapılan yasal düzenlemeler, alınan adli tedbirler ve güvenlik önlemlerine rağmen devam eden kadına yönelik şiddetin son bulması için toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir. Bizler Gün FM olarak kadınlarımızla ilgili bir çok program yapıyoruz. Bu programlarda kadınlarımızın bilgilendirilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer Eşleri Sümeyra Çiçek’in öncülüğünde ilçelerimizde açılan Kadın Kültür Evleri bize göre çok önemli. Radyomuzda Valiliğimiz işbirliğinde Kadın Kültür Evleri ile ilgili de Kadına Dair isimli program yapıyoruz. Bu vesile ile Sn. Valimiz Gökmen Çiçek ve Eşi Sümeyra Çiçek Hanımefendiye çok teşekkür ederim. Kadın isterse bir eliyle beşiğini bir eliyle de dünyayı sallayabilir. Bu özel günde tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzel günler temenni ediyor; Şehrimiz, ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye görüşlerini ifadelendirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır