passo
Akar: “Radyo yayıncılığı 94 yaşında”

Akar: “Radyo yayıncılığı 94 yaşında”

“Alo Alo Muhterem Samiin, Burası İstanbul Telsiz Telefonu…” Türkiye’de radyo yayıncılığı, bundan tam 94 yıl önce, 6 Mayıs 1927’de, Sirkeci’nin meşhur Büyük Postane’sinin bodrum katında, Eşref Şefik’in yaptığı bu anonsla başladı. Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ülkemizde radyoculuğun başladığı gün olan 6 Mayıs’ın Radyo Günü olarak kutlandığını belirterek, “Radyolarımız samimi bir arkadaş olarak, […]

“Alo Alo Muhterem Samiin, Burası İstanbul Telsiz Telefonu…”
Türkiye’de radyo yayıncılığı, bundan tam 94 yıl önce, 6 Mayıs 1927’de, Sirkeci’nin meşhur Büyük Postane’sinin bodrum katında, Eşref Şefik’in yaptığı bu anonsla başladı.
Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ülkemizde radyoculuğun başladığı gün olan 6 Mayıs’ın Radyo Günü olarak kutlandığını belirterek, “Radyolarımız samimi bir arkadaş olarak, eğitici, öğretici, tanıtıcı, eğlendirici gücü ve etkisiyle gönüllerimizde taht kurmuştur. Her düşünceye ve sese açık mikrofonlarıyla kültürel hayatın ve demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olmuştur. Radyo yayıncılığının 94’üncü yılında, radyoya gönül vermiş ve halen aynı heyecanı hisseden yayıncılar olarak, 6 Mayıs Radyo Gününü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
“Gün FM sesli gazete gibi”
Gün FM’in yayın çizgisiyle sesli gazete gibi olduğunu belirten Akar, “Biz radyo olarak eğitim, sağlık, kültür ve sanat gibi önemli konulara ilişkin yayınlar yapmaktayız. Alanında uzman konuklarımızı ağırlayarak dinleyicilerimizi bilgilendirmekteyiz. Yaptığımız yayınların kısa özetleri gazetelerimizde ve internet medyasında haber olarak yayınlanıyor. Bu vesile ile sayfalarında bizlere yer veren tüm gazeteci arkadaşlarıma şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ederim. Bizler tüm çalışanlarımızla büyük bir aileyiz. Daima bu sıcaklığı koruyoruz ve bu da yayınlarımıza yansıyor” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır