passo
Akdağ: “AFDİDER büyük bir aile”

Akdağ: “AFDİDER büyük bir aile”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma ve Yaşatma Derneği (AFDİDER) Başkanı Ahmet Akdağ konuk oldu. Akdağ AFDİDER’in büyük bir aile olduğunu söyleyerek derneklerine destek olan herkese teşekkür etti. Dernek olarak 2002 yılından bu yana faaliyette olduklarını belirten Akdağ, “Diyalize bağlı yaşam oldukça zor. Herkesi organ bağışında bulunmaya […]

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma ve Yaşatma Derneği (AFDİDER) Başkanı Ahmet Akdağ konuk oldu. Akdağ AFDİDER’in büyük bir aile olduğunu söyleyerek derneklerine destek olan herkese teşekkür etti.
Dernek olarak 2002 yılından bu yana faaliyette olduklarını belirten Akdağ, “Diyalize bağlı yaşam oldukça zor. Herkesi organ bağışında bulunmaya çağırıyorum. Kuruluşumuzdan bu yana faaliyetlerimize katkı sunan herkese teşekkür ederim. Aramızda olmayanları ise rahmetle anıyorum. Herkes bir gün organ bekleyen duruma düşebilir. Lütfen bu konuda duyarlı olalım” diye konuştu.
“AFDİDER’in Türkiye’de örneği yok”
“AFDİDER’in Türkiye’de örneği yok” diyen Akdağ, “İçerisinde hasta olmadan böyle bir kronik hastalıkla uğraşan bir dernek yok. Derneğimiz ilimizde yaşayan merkez ve ilçelerde yaşayan tüm diyaliz hastalarının sorunlarını ele almak için kurulmuştur. Bununla beraber asıl amacımız organ nakli ve organ nakli sayılarının arttırılmasıdır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Böbreklerimizin sağlığını koruyalım ve sık sık kontrol olarak hastalık gelmeden tedbirli olalım” çağrısında bulunan Akdağ organ bağışının candan cana en büyük sadaka olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır