passo
‘AKP’yi kurulduğu yere gömelim’

‘AKP’yi kurulduğu yere gömelim’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün öğle saatlerinde Cumhuriyet alanında Afyonlulara hitap etti. Projelerini anlattı. AKP iktidarını sert sözlerle eleştirdi. AKP ve CHP’lilerden de oy istedi. Bahçeli’nin mesajlarından önce gördüğüm izlenimleri paylaşmak isterim. MHP’den önce Afyon Cumhuriyet Alanında CHP ve AKP de miting yapmıştı. MHP dünkü mitingi katılımında CHP den fazla AKP’den biraz azdı. Davutoğlu […]

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün öğle saatlerinde Cumhuriyet alanında Afyonlulara hitap etti. Projelerini anlattı. AKP iktidarını sert sözlerle eleştirdi. AKP ve CHP’lilerden de oy istedi.
Bahçeli’nin mesajlarından önce gördüğüm izlenimleri paylaşmak isterim. MHP’den önce Afyon Cumhuriyet Alanında CHP ve AKP de miting yapmıştı. MHP dünkü mitingi katılımında CHP den fazla AKP’den biraz azdı. Davutoğlu mitinginde Cumhuriyet Meydanı kaldırımları da izleyenlere kapatılmıştı. O nedenle kürsüden bakıldığında daha uzun bir kalabalık olduğu izlenimi vardı. Fakat CHP ve MHP mitinginde kaldırımlarda partililerin olduğunu gördük.
Gençler ve kadınlar fazlaydı bu mitingde. Bahçeli konuşmasında sorular soruyor, aldığı yanıtlar ile alandaki coşkunun devam etmesini sağlıyordu.

AKP’NİN KURULDUĞU YER YIKILDIĞI YER OLSUN
Önce milletvekili adayları tek tek kürsüye çağrıldı. En fazla ilgi ve alkışı Fatih Çetinkaya aldı. Elibol da en fazla alkış alan adaylar arasında yer aldı. Bu arada mevcut milletvekili Kemalettin Yılmaz’ın sahnede olmadığını yadırgamıştım. Miting sonrası ayaküstü görüştüğüm Yılmaz, ‘Genel temayül böyle. Hiçbir yerde vekiller kürsüye çıkmıyor. Bu Afyon’a özel bir durum değil’ diye açıklık getirdi.
Ülkücü gençlerce oluşturulan atlılar ile alana giren Bahçeli Afyonkarahisar’dan başlayarak ilçeleri tek tek saydı. İscehisar yerine İncehisar demesi dikkat çekti.
Sonra 19 Mayıs olması sebebiyle milli mücadele vurgusu yaptı. Bu konuda Afyonkarahisarlıların yiğitçe mücadele ettiklerini söyledi. AKP iktidarını sert sözlerle eleştirdi ve, ‘AKP burada kuruldu.. Sürekli Afyonkarahisar’dan yola çıktık’ diyerek ahkam keserler. AKP’nin kurulduğu yer yıkıldığı yer olsun. AKP’yi burada gömelim. 5 vekil istiyorum’ dedi.

HAYVAN, SAMAN, ARPA, BUĞDAY İTHALDİR. AKP DE İTHALDİR
Bahçeli ekonomik ağırlıklı projelerini anlattı: Yeni işe başlayan işletme sahiplerinden 5 yıl vergi alınmayacak. Beş yıl içinde sosyal güvenlik primlerinin yarısı devletten tarafından karşılanacak. Nakliyeciler araçlarını yenilediklerinde ÖTV ve KDV’den muaf olacak. Gübre ve yem de KDV düşecek. Asgari ücret bin 400 lira olacak. Mart ve Ekim ayında emekliye birer maaş ikramiye ve emeklilere zam verilmesi. Kayda değer projelerdi.
Afyonkarahisar ile ilgili olarak Bahçeli, ‘Tarlada patates 80 kuruş ama pazarda ateş pahasıdır. Şuhutlu üzgündür. Hayvan, saman, arpa, buğday ithaldir. AKP de ithaldir. Pancar üreticisi Afyonlu aç bırakılmıştır. Afyon’da her evde bir işsiz vardır. Kredi kartları limiti dolmuş faiz üstüne faiz binmiştir. Durum kötüdür ve bunun sorumlusu AKP’dir’ dedi.
Konuşma sonrası Bahçeli Uşak iline gitmek üzere Afyonkarahisar’dan ayrıldı. Uğurlama sırasında adaylar sıra halinde Bahçeli’nin elini öptüler.

ADAYLAR ARASINDA ÖNE ÇIKMA VE ROL ÇALMA DERDİ YOK
Burada MHP’nin hatırı sayılır bir oyu var. Liste açıklandıktan sonra esen fırtına şimdi durdu. MHP’liler mevcut milletvekili Kemalettin Yılmaz olmak üzere 5 aday ve listeye giremeyen 7-8 aday sürekli alanda geziyor. Seçmenlere ulaşmaya çalışıyor. Her gün her ilçede mutlaka bir MHP’li aday ile listeye giremeyen aday adayını görmeniz mümkün.
İl başkanlığınca yapılan programa tüm MHP’li adaylar uyuyor. Hangi adayın hangi ilçe veya beldeye gideceği 10 gün öncesinden belli. Kısacası birlik beraberlik ve düzenli bir çalışma görülüyor. Adaylar arasında öne çıkma ve rol çalma derdi yok.
Bu sandığa da yansıyacak gibi. 2011 seçimlerinde MHP 80 bin civarı oy almıştı. 2014 yerel seçimlerinde İl Genel Meclisi oylarında yüzde 31’e yaklaştı.
Bana göre bu seçimde MHP 125 bini aşması halinde başarılı sayılır. Bu oy oranı da Afyon’dan iki MHP’li vekili Meclis’e taşıyabilir.
Olur mu?
Bekleyip göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır