passo
Akşener Kocatepe

Akşener Kocatepe

Akşener ‘Kocatepe’den Geldim’ IYI Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Afyonkarahisar’da vatandaşlarla buluştu. Pazartesi günü bir saat gecikme ile alana gelen Akşener yaklaşık 35 dakika konuştu. Akşener’in konuşması ayrıntıları öncesinde bazı detayları paylaşmak isterim. BEKLENEN İLGİ YOKTU Cumhuriyet alanı(Anıt park) IYI Parti mitinginde yaklaşık 3 bin kişiye ev sahipliği yaptı. Pazar gecesi Dinar’da […]

Akşener ‘Kocatepe’den Geldim’

IYI Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Afyonkarahisar’da vatandaşlarla buluştu.
Pazartesi günü bir saat gecikme ile alana gelen Akşener yaklaşık 35 dakika konuştu. Akşener’in konuşması ayrıntıları öncesinde bazı detayları paylaşmak isterim.

BEKLENEN İLGİ YOKTU
Cumhuriyet alanı(Anıt park) IYI Parti mitinginde yaklaşık 3 bin kişiye ev sahipliği yaptı. Pazar gecesi Dinar’da yapılan miting özellikle ilin güney bölgesinden gelecek partililerin ildeki mitinge ilgisiz kalmalarına yol açmış olabilir. Ayrıca mesai günü ve saati olması da etken olabilir az katılıma. Bir başka gerçek şu ki miting alanları seçmen ve adaylar için önemlidir. Bir kaç gün önce Kayseri ve Aydın illerinde de yeterli ilgi olmadığı bilgisiyle Akşener’in Afyon da moral bulacağı bekleniyordu. Fakat hazine yardımı alamayan teşkilat/örgütü tam oturmayan İYİ Parti bu miting ile sınıfı geçtiği söylenemez.
Bu arada miting öncesi ayaküstü Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ile görüştüm.
Saffet Acar, ‘Dün yağmura rağmen Dinar’da binlerce kişi vardı. 2 bin 500 kişi iftar açtı.
Saat 21.15 de başladı. 15 dakika konuştu Genel Başkanımız yoğun ilgi gördü’ diye konuştu.

OSMANLI DA AYNI CUMHURİYET’TE AYNI
Meral Akşener, Ceylan türküsü ile sahneye çıktığında ön saflarda yer alan kadınlar tülbentlerini, yazmalarını, yemenilerini yom olması adına Akşener’e teslim etti. Kadınların ilgisinden memnun kalan Akşener ‘Kocatepe’ye çıktım. Kocatepe den geliyorum. Orada çok etkilendim. Daha önce hazırladığım konuşmaların hepsini de değiştiriyorum. Benim için Osmanlı da bir Cumhuriyet’te bir. Bunları birbirinden ayırmanız mümkün değil’ diye konuştu.
Kadınlara güvendiği belirten Akşener, ‘Bakın yuvayı dişi kuş yapar. Bu bozuk sistemi kadınlar sayesinde düzelteceğiz. Bana yola çık dediniz çıktım. Devam et dediniz, devam ediyorum. Siz kadınlardan güç alıyorum’ dedi.
Erdoğan ve iktidarı eleştiren Akşener CHP’ye de gönderme yaptı. Akşener ‘Bu zamana kadar muhterem karşısında tek başına zayıf bir muhalefet vardı canı istediği gibi hareket ediyordu. Şimdi karşısında dişli rakibi var. Kınamızı yaktık karşısına dikildik. Nevri dönüyor.’diyerek CHP muhalefetinin yetersizliğine vurgu yapıyordu. Bir başka konu ise çatı aday ittifakıyla ilgiliydi. Akşener, ‘Çatı adayı ben kabul etmedim. Etseydim karşınızda değildim. İnce, Mollaoğlu, Perinçek ve Demirtaş da değildi. Karşınızda Gül olacaktı’ dedi.
Bu konuşmalar ile 7 ay önce kurulan IYI Parti 71. mitingini de böylece tamamlamış oldu.
İYİ Parti mitinginde son olarak Akşener milletvekili adaylarının tek tek kürsüye çağırdı ve başarılar diledi ve Afyonspor’un şampiyonluğunu da kutladı.

ŞAMPİYON AFYONSPOR
2013 de kuruldu.
2013/14 Süper Amatör Lig Şampiyonu
2015/16 BAL lig Şampiyonu
2016/17 TFF 3.Lig Şampiyonu
2017/18 2.Lig Play Off Şampiyonu
Her sene bir şampiyonluk.
Hiçbir takıma ve taraftara nasip olmayan bir başarı.Ayakta alkışlanır.Şapka çıkarmak lazım.
Bu arada maç sonunda Sakaryaspor taraftarlarının yaptığı pusu kurma sonrası saldırı yapılması futbol adına çirkinliktir. Böylesi olayların son olmasını diliyorum.
Tekrar Şampiyon Afyonspor’u tebrik ediyorum. Emeği geçenleri kutluyorum.
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır