passo
“AKÜ TÖMER 2012 yılında kuruldu”

“AKÜ TÖMER 2012 yılında kuruldu”

Gün FM’de yayınlanan Kampüs programına Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Ahmet Karaman konuk oldu. Karaman programda TÖMER’in çalışmalarından bahsetti. AKÜ TÖMER’in 2012 yılında kurulduğunu belirten Doç. Dr. Ahmet Karaman, “Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz kursiyerlerimize kayıt öncesinden başlayarak merkezimizi, üniversitemizi ve şehrimizi tanıtarak yardımcı olmaktadır. Merkezimizin faaliyetlerini sosyal medyanın […]

Gün FM’de yayınlanan Kampüs programına Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Ahmet Karaman konuk oldu. Karaman programda TÖMER’in çalışmalarından bahsetti.
AKÜ TÖMER’in 2012 yılında kurulduğunu belirten Doç. Dr. Ahmet Karaman, “Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz kursiyerlerimize kayıt öncesinden başlayarak merkezimizi, üniversitemizi ve şehrimizi tanıtarak yardımcı olmaktadır. Merkezimizin faaliyetlerini sosyal medyanın imkânlarını kullanarak dünyanın en uzak yerlerine duyurmak için gereken çaba gösterilmektedir. Kursiyerlerimizin şehrimize güvenli bir şekilde ulaşabilmeleri için onlara gereken her türlü yardım yapılmaktadır. Gerek konaklama gerekse ikamet konularında yardım isteyen kursiyerlerimize de gereken yardım yapılmaktadır” diye konuştu.
“Türk kültürünü tanıtmayı bir görev olarak kabul ediyoruz”
“Dilin kültür taşıma fonksiyonunun bilincinde olarak kursiyerlerimize Türkçeyi en güzel şekilde öğretirken Türk kültürünü de tanıtmayı bir görev olarak kabul ediyoruz” diyen Karaman, “Kursiyerlerimizin eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkelerine dönüp ülkemizin gönüllü elçileri olacakları bilinciyle onlara karşı anlayışlı, sabırlı ve güler yüzlü olmayı bir düstur haline getirdik. Üniversitemizi ve şehrimizi ikinci vatanları olarak görmeleri için her türlü fedakârlık yapılmaktadır. Afyon Kocatepe Üniversitesi, Türkçe Eğitimi, Uygulama ve Araştırma Merkezini dünyada tanınır duruma getirmek için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır