passo
“AKÜ’de yabancı öğrenci kabul eden ilk Fakülteyiz”

“AKÜ’de yabancı öğrenci kabul eden ilk Fakülteyiz”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programında AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Cem Gökce konuk olarak katıldı. Gökce programda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne ilişkin bilgiler paylaştı. “1974-1975 öğretim yılında 350 öğrenci ile eğitime başladı” AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin tarihçesine ilişkin bilgiler veren […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kampüs programında AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Cem Gökce konuk olarak katıldı. Gökce programda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne ilişkin bilgiler paylaştı.
“1974-1975 öğretim yılında 350 öğrenci ile eğitime başladı”
AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin tarihçesine ilişkin bilgiler veren Gökce, “Afyon Maliye Muhasebe Yüksekokulu, 1974-1975 öğretim yılında 350 öğrenci ile eğitime başladı. Kuruluşundan birkaç yıl sonra Afyon Mali Bilimler Fakültesi’ne, 1982 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne dönüştürüldü. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı Afyon Maliye Muhasebe Yüksekokulu olarak eski haline dönüştürüldü. 1987 yılında fakülte haline dönüştürülerek Afyon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi adını aldı. 1992 tarihinde adı değişerek AKÜ Rektörlüğü’ne bağlı olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne dönüştürüldü. İktisat, Maliye ve İşletme bölümleri ile eğitime başladı. Devlet Üniversitelerinde ilk Uluslar arası Ticaret ve Finansman bölümü Fakültemizde İngilizce İşletme bölümü ile birlikte 2006 yılında açıldı. 2008 tarihinde Kamu Yönetimi bölümü açılmış, 2016 yılında bölümün ismi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi olarak değiştirilmiştir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi altı bölümle ANS kampusünde eğitimine devam etmektedir” şeklinde konuştu.
“Öğrenci ve öğretim elemanlarımız arasında güçlü bir iletişim bulunmaktadır”
“Fakülteye bağlı tüm bölümlerin kalite iyileştirme ve geliştirme süreci ile akreditasyon çalışmalarına yönelmesi bizim güçlü yönlerimizden biridir” diyen Gökce, “Eğitim ve öğretim süreçlerinde gelişmiş bilgi teknolojilerinden yararlanılması, ders program ve içeriklerinin sürekli güncelleştirilerek çağın ihtiyaçlarına uygun hale getirilmesi de bizim güçlü yönlerimizin arasında sıralanabilir. Öğrenci ve öğretim elemanlarımız arasında güçlü bir iletişim bulunmaktadır. Fakültemizde kendi alanında yabancı dilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütebilecek nitelikte yabancı dil seviyesine sahip olan öğretim elemanlarımız bulunmaktadır” diye değerlendirmede bulundu.
Fakültelerinde Erasmus kapsamında tüm faaliyetlere aktif bir şekilde katıldıklarını kaydeden Gökce, üniversitelerinde yabancı öğrenci kabulü gerçekleştiren ilk Fakülte olduklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır