passo
“Alan el ile veren el arasında köprüyüz”

“Alan el ile veren el arasında köprüyüz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Öztürk derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Dernek olarak Halep’e bir tır dolusu yardım gönderdiklerini belirten Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Öztürk derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Dernek olarak Halep’e bir tır dolusu yardım gönderdiklerini belirten Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, “Halep’e gönderilen tırımızın içeriği hijyen maddeler, çocuk bezleri, mama, süt, bisküvi, hanımlar için özel malzemeler, bakliyat ve battaniye yardımlarından oluşmaktadır. Yine çocuklar için çok özel botlarda aldık. Bu konuda Kızılay Derneğimizle ortaklaşa hareket ettik. Onların da emeği için teşekkür ediyoruz. Ayrıca yardımda bulunan herkese minnettarız” şeklinde konuştu.
“Hastane yetkililerden bedenlerinin tespit edilmesini rica ettik”
İlimizde Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Yemenli hastalara da giysi yardımında bulunduklarını kaydeden Öztürk, “İklim gereği geldikleri bölgeden ince kıyafetlerle ilimize gelen Yemenli kardeşlerimizin kıyafet ihtiyacı olduğunu gördük. Hastane yetkililerden bedenlerinin tespit edilmesini rica ettik. Ardından kış şartlarının hâkim olduğu bugünlere uygun kıyafetleri Yemenli hastalarımıza ulaştırdık” dedi.
Dernek olarak alan el ile veren el arasında köprü görevi üstlendiklerini kaydeden Öztürk, derneğe bağışta bulunan herkese teşekkür etti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Öztürk yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Öztürk’e çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır