passo
“Amacımız daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek”

“Amacımız daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Öztürk, derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Derneğimizin geliri Afyonkarahisar’ın duyarlı işadamları, esnafları ve halkıdır” Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 2005 yılında Afyonkarahisarlı işadamları […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk konuk olarak katıldı.
Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Öztürk, derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Derneğimizin geliri Afyonkarahisar’ın duyarlı işadamları, esnafları ve halkıdır”
Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 2005 yılında Afyonkarahisarlı işadamları tarafından kurulduğunu belirten Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, “Derneğimizin geliri Afyonkarahisar’ın duyarlı işadamları, esnafları ve halkıdır. Halkımızın yaptığı ayni yardımlar 5035 sayılı kanuna göre vergiden düşülmektedir. Derneğimizce gıda, giyim, yakacak, temizlik malzemesi ve ikinci el ev eşyası yardımı yapılmaktadır. Yılın her günü adak ve akika kurbanları kesimli yapmaktayız. İhtiyaç sahibi ailelere gerektiğinde iş bulmaktayız. 2015 yılında toplam 3324 aileye 47 milyon TL değerinde yardımda bulunduk. Bu Ramazan ayında merkez ve merkeze bağlı köylerde tahmini bin aileye yardım yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
“Ramazan ayında faaliyetlerimiz artarak devam edecek”
Ramazan ayında faaliyetlerinin artarak devam edeceğini kaydeden Öztürk, “Amacımız derneğimizi Afyonkarahisarlı iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın katkısıyla daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşmaktır. Yapılan yardımların kime, ne zaman, hangi koşulda verildiği ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın tüm kimlik bilgileri sizin yardımınızdan sonra geri bildirim olarak size ulaştırılacaktır. Yarım Elma derneğimiz yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin hizmetindedir. Ramazan ayının herkese sağlık ve huzur getirmesini dilerim” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Gerçek ihtiyaç sahiplerini bulmak için elimizden geleni yapıyoruz”
Derneklerinin çalışma anlayışından da bahseden Öztürk, “Derneğimiz iyi bir ekipmanla, bilgisayar veri ortamında Valilik, Belediye ve Kızılay gibi diğer yardım kuruluşları ile temasa geçip, gerçek ihtiyaç sahiplerini bulmak için elinden geleni yapmaktadır” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Öztürk yayın dolayısıyla Akar’a teşekkürlerini sundu. Akar ise yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaşmaktan mutlu olduklarını kaydederek Öztürk’e başarılar diledi.
Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, Gün FM Konuk Defterine de görüşlerini yazarak imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır