• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“AMATEM’de tedavi olmak gönüllülük esasına dayanır”
“AMATEM’de tedavi olmak gönüllülük esasına dayanır”
Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına AMATEM Sorumlu Doktoru Psikiyatri Uzmanı Dr. Cengiz Çelebi ile Merkezde görevli Hemşire Derya Canöz konuk olarak katıldılar. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in...
1 Ağustos 2017 13:38
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına AMATEM Sorumlu Doktoru Psikiyatri Uzmanı Dr. Cengiz Çelebi ile Merkezde görevli Hemşire Derya Canöz konuk olarak katıldılar. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Çelebi ve Canöz AMATEM’in çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.

“Merkezin amacı alkol ile uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı olan kişilerin tedavi almasını sağlamaktır”

AMATEM’in açılımının Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi olduğunu kaydeden AMATEM Sorumlu Doktoru Psikiyatri Uzmanı Dr. Cengiz Çelebi, “AMATEM, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımına bağlı gelişen bağımlılığın tedavi edildiği bir tedavi merkezidir. AMATEM’in amacı alkol ile uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı olan kişilerin tedavi almasını sağlamak ve bu tür bağımlılıkların önlenmesine yardımcı olmaktır. Ayrıca AMATEM kuruluşu çeşitli eğitim programlarıyla sağlık çalışanlarını, bireyleri ve toplumu bağımlılık konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. AMATEM’de tedavi olmak gönüllülük esasına dayanır. Alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı olan ve bu konuda tedavi olmak isteyen herkes başvurabilir. Tedavi almak isteyen gönüllülerin mesai saatlerinde alkol ve madde etkisinde olmadıkları bir dönemde AMATEM polikliniği başvurusunda bulunmaları yeterlidir” diye konuştu.

“AMATEM ilimizde eski Göğüs Hastanesi binasında hizmet veriyor”

AMATEM’in ilimizde 9 ay önce hizmet vermeye başladığını belirten AMATEM’de görevli Hemşire Derya Canöz, “AMATEM ilimizde eski Göğüs Hastanesi binasında hizmet veriyor. 12 hasta yatağımız mevcut. Bugüne kadar 160 hasta yatışı yapıldı. Sadece ilimizden değil, çevre illerden de hastalarımız geliyor. Birçok il randevu sistemi ile yatış verirken bizde ise yatması gereken hastanın aynı gün yatışı yapılmaktadır. Hastalarımızın tedavilerinin daha başarılı olması ve madde girişinin önüne geçilebilmesi için kapalı bir servis olarak hizmet vermekteyiz. Anne, baba, eş ve çocuklar dışında telefon ve ziyaretçi kabul etmiyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreterliği’nin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun programında AMATEM’in çalışmaları tüm yönleriyle konuşuldu.

 

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa