passo
“Anlayış her şeyi çözer”

“Anlayış her şeyi çözer”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Otizmli Çocuklar derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas konuk oldu. Kavas programda engelli çocukları bulunan ailelere destek olunması gerektiğini söyledi. Programda ailenin önemine değinen Kavas, “Aile, milletlerin kültürel kimliğinin, birikiminin, insani değerlerin ve tarihi sürekliliğin koruyucusu ve aktarıcısıdır. Ailenin milli ve manevi değerler üzerine kurulması, korunması […]

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Otizmli Çocuklar derneği Başkanı Fatma Kilci Kavas konuk oldu.

Kavas programda engelli çocukları bulunan ailelere destek olunması gerektiğini söyledi.

Programda ailenin önemine değinen Kavas, “Aile, milletlerin kültürel kimliğinin, birikiminin, insani değerlerin ve tarihi sürekliliğin koruyucusu ve aktarıcısıdır. Ailenin milli ve manevi değerler üzerine kurulması, korunması ve güçlendirilmesi gerekmektedir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Programda farkında ol ama farklı bakma çağrısında bulunan Kavas, “Engelli çocukları bulunan ailelere karşı empati geliştirelim. Onların kendilerini kötü hissetmelerine neden olmayalım. Bu ailelerimiz çocuklarını toplumdan saklamak zorunda kalmasınlar. Birazcık anlayış her şeyi çözecektir” diye konuştu.

Kavas programda otizmli birey ve ailelerinin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalara katkı veren herkese teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır