passo
“Anne demek kocaman bir yürek demektir”

“Anne demek kocaman bir yürek demektir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Anneler Günü dolayısıyla annelerimizin hayatımızdaki yeri ve önemi konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. “Hayata ve insanlara karşı duyduğumuz güvenin perde arkasında annemiz vardır” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Başkalarına duyduğumuz güven aslında annemize duyduğumuz güvendir. Kopyalayıp […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Anneler Günü dolayısıyla annelerimizin hayatımızdaki yeri ve önemi konuşuldu.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

“Hayata ve insanlara karşı duyduğumuz güvenin perde arkasında annemiz vardır” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Başkalarına duyduğumuz güven aslında annemize duyduğumuz güvendir. Kopyalayıp çoğalttığımız güven duygusuyla başkalarını hayatımıza sokarız. Bütün huysuzluklarınızı, öfkenizi ilk ona yansıtırsınız. Annelerimiz, delilik çağımızın en çok tepinme alanlarıdır. Anne demek, konfor demektir. Yaşınız ne olursa olsun o sizin için düşünür, sizin için hisseder, sizin için yapar. Anne demek kocaman bir yürek demektir. Anne-evlat ilişkisi akılların değil, yüreklerin buluşma yeridir. Tüm annelerimizin günlerini kutluyorum” diye konuştu.

“Hayatı güzelleştiren ve yaşanır kılan kadınlardır”

Türk tarihi boyunca kadınlarımızın hem yönetimde hem de toplum hayatında yerlerinin önemli olduğuna işaret eden Gazeteci Ahmet Tunca, “Hem karar almada hem de birçok uygulamada kadınlarımız tarihimiz boyunca daima önde yer almışlardır. Dinimiz de kadına daima önem vermiştir. Peygamberimiz de hem sözleri, hem de uygulamaları ile kadına verdiği değeri göstermiştir. Kadınlar annemiz, bacımız, kardeşlerimizdir. Hayatı güzelleştiren ve yaşanır kılan kadınlardır. Son yıllarda kadınların, annelerin şiddet haberleriyle anılır olması toplumumuz açısından son derece üzücü bir durum. Bunların hiç yaşanmamasını temenni ediyorum. Medeniyet annelerin, kadınların her açıdan donatılmalarıyla olur. Tüm annelerin günleri kutlu olsun” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Annelik çok yüce bir kavramdır”

“Annelerimizi sadece Anneler Günü’nde değil her zaman hatırlamamız gerekir” diyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Anneler Günü en azından yılın bir günü her şeyimiz annelerimizin gönüllerini alıp, onların hayatımızdaki değerini ifade etmemize neden oluyor. Bir insan yetişir ve tüm dünyaya faydalı olur. Bunu yetiştiren bir annedir. İlk öğretmen annedir. Tüm anneler çocuklarını koruyup kollar ve özenle büyütürler. Bu süreçte de hep fedakarca davranarak kendi hayatlarını çok önemsemezler. Annelik çok yüce bir kavramdır. Tabiatı, dünyayı devam ettirme, insanlar yetiştirme görevi Allah tarafından annelerimize verilmiştir. Annelerimizin haklarını ne yapsak ödememiz mümkün değil. En azından bu tarz günler bunu bir nebze olsun hatırlamamıza vesile oluyor” şeklinde görüşlerini açıkladı.

“Yüce Yaradan kadına annelik duygusunu bahşetmiş”

İnsanlık tarihi boyunca kadınların önemli olduğunu kaydeden Gazeteci Polat Yılmaz, “Modern çağda kız çocuk dünyaya getirdi diye kadının doğurganlığının sorgulandığını biliyoruz. Oysa eski çağlarda bu asla sorgulanmamıştır. Bugün Anadolu’da erkek çocuk doğurmadı diye kaç kadın boşandırıldı veya üzerine kuma getirildi? Bu araştırılmalı. Kadınlarda anaçlık duygusu vardır. Kadın koruyucudur. Yüce Yaradan kadına annelik duygusunu bahşetmiş. Annelerin yavrularını koruma, kolama adına yapamayacağı şey yoktur. Modern diye anılan Avrupa’nın tarihinde kadına yönelik bir sürü yanlış uygulamaya rastlarsınız. Ama Türk tarihinde bu yoktur. Eşinin onayı olmadan Hakan’ın verdiği karar geçerli sayılmamıştır. Bizler bugün de kadına verilen değer açısından tarihimizdeki gibi olabilmeliyiz” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır