passo
“Anne sığınacak bir limandır ”

“Anne sığınacak bir limandır ”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Anneler Günü dolayısıyla annelerimizin hayatımızdaki yeri ve önemi konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz katılarak değerlendirmede bulundular. “Anne demek kocaman bir yürek demektir” “Annelerin gözünde çocukları kaç yaşına gelirse gelsin hep çocuk kalırlar” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Başkalarına duyduğumuz güven […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Anneler Günü dolayısıyla annelerimizin hayatımızdaki yeri ve önemi konuşuldu.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz katılarak değerlendirmede bulundular.

“Anne demek kocaman bir yürek demektir”

“Annelerin gözünde çocukları kaç yaşına gelirse gelsin hep çocuk kalırlar” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Başkalarına duyduğumuz güven aslında annemize duyduğumuz güvendir. Kopyalayıp çoğalttığımız güven duygusuyla başkalarını hayatımıza sokarız. Bütün huysuzluklarınızı, öfkenizi ilk ona yansıtırsınız. Annelerimiz, delilik çağımızın en çok tepinme alanlarıdır. Anne demek, konfor demektir. Yaşınız ne olursa olsun o sizin için düşünür, sizin için hisseder, sizin için yapar. Anne demek kocaman bir yürek sığınacak bir liman  demektir. Anne-evlat ilişkisi akılların değil, yüreklerin buluşma yeridir. Tüm annelerimizin günlerini kutluyorum” diye konuştu.

“Kadınlar annemiz, bacımız, kardeşlerimizdir”

Türk tarihi boyunca kadınlarımızın hem yönetimde hem de toplum hayatında yerlerinin önemli olduğunu söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Hem karar almada hem de birçok uygulamada kadınlarımız tarihimiz boyunca daima önde yer almışlardır. Dinimiz de kadına daima önem vermiştir. Kadınlar annemiz, bacımız, kardeşlerimizdir. Hayatı güzelleştiren ve yaşanır kılan kadınlardır. Son yıllarda kadınların, annelerin şiddet haberleriyle anılır olması toplumumuz açısından son derece üzücü bir durum. Bunların hiç yaşanmamasını temenni ediyorum. Medeniyet annelerin, kadınların her açıdan donatılmalarıyla olur.Benim annem 94 yaşında Allah başımızdan eksik etmesin.Bu vesile ile  Tüm annelerin günleri kutlu olsun” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Annelerimiz için ne yapsak az”

İnsanlık tarihi boyunca kadınların önemli olduğunu kaydeden Gazeteci Polat Yılmaz, “Kadınlarda anaçlık duygusu vardır. Kadın koruyucudur. Yüce Yaradan kadına annelik duygusunu bahşetmiş. Annelerin yavrularını koruma, kolama adına yapamayacağı şey yoktur. Modern diye anılan Avrupa’nın tarihinde kadına yönelik bir sürü yanlış uygulamaya rastlarsınız. Ama Türk tarihinde bu yoktur. Eşinin onayı olmadan Hakan’ın verdiği karar geçerli sayılmamıştır. Bizler bugün de kadına verilen değer açısından tarihimizdeki gibi olabilmeliyiz. Anneler Gününü tüketim toplumunun ürünü olarak görmemek lazım. Annelerimiz için ne yapsak az” dedi.

Programda ayrıca gündemdeki pek çok konu başlığı da değerlendirildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır