passo
“Anne vatan, baba devlettir”

“Anne vatan, baba devlettir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Babalar Günü konuşuldu ve ailenin önemine değinildi.İzmir de işlenen cinayet yorumlandı ve Sedat Peker’in açıklamaları sonrası ortaya çıkan siyaset, medya ve mafya olayında suçlanan Gazeteci Veyis Ateş’in Cuma günü yaptığı açıklamalar ele alındı. “Baba yaşamında aldığın rol modeldir” Tüm babaların günlerini kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Vefat etmiş […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Babalar Günü konuşuldu ve ailenin önemine değinildi.İzmir de işlenen cinayet yorumlandı ve Sedat Peker’in açıklamaları sonrası ortaya çıkan siyaset, medya ve mafya olayında suçlanan Gazeteci Veyis Ateş’in Cuma günü yaptığı açıklamalar ele alındı.
“Baba yaşamında aldığın rol modeldir”
Tüm babaların günlerini kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Vefat etmiş olan babalarımızın mekanları cennet olsun. Baba demek güç demek, Baba demek, güven demektir. Baba yaşamında aldığın rol modeldir. Onun gibi giyinmeye çalışırsın, onun gibi tıraş olursun. O yokken onu yaşamaya çabalarsın. Sırtını dayadığın koca bir dağdır baba. Önünde siperdir. Babası yaşayanlar babanızın kıymet ve değerini bilin. Babanız gidince inanın kanadınızın birisi kırılıyor, uçamıyorsunuz. Ailenin direği anne ve babadır. Ailenin korunması için herkes üzerine düşeni yerine getirmelidir.Türk toplumunun en önemli özelliği sağlam bir aile yapısına dayanmasıdır. Bakın son pandemi olayında metropollerde yaşayan ve ekonomik kriz yaşayan insanlar köy ve beldelerinde ailelerin yanına sığınıp sıkıntılı süreci böylece geçiştirmeye çabaladılar” diye konuştu.
“Kaybettikten sonra ne kadar değerli olduğunu anlamak anlamsız”
Anne ve babanın insan hayatında yerlerinin çok önemli olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Aile bağları bizi hayatta tutan en önemli değerdir. Babamızı kaybetmeden değerini bilmemiz gerekir. Kaybettikten sonra ne kadar değerli olduğunu anlamak anlamsız. Ülkemizde yapılan en büyük yanlışların başında insanlara yaşarken değer verilmemesi geliyor. Günümüzde aileler küçüldü. Eskiden geniş aileler vardı. Dede, nine hep birlikte yaşanırdı. Küçülen aile sistemini doğru bulmuyorum. Aile kavramına gereken önemi vermemiz gerekiyor. Babalar evin direğidir. Tüm babaların günleri kutlu olsun.Bu arada son 10 yıla bakıldığında boşanma sayısındaki artışlar bizleri derinden üzüyor.Bunun sebeplerinden biriside güçlü aile yerine küçük evlerde 2 kişi yaşamaktır.” Dedi.
“Babalarımızın kıymetini bilmek lazım”
“Babalarımızın kıymetini bilmek lazım” diyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Ben babamla daha fazla vakit geçirmek isterdim. Vefat eden babalarımız nurlarda uyusunlar. Maalesef hayatın telaşları arasında anne ve babalarımızla yeterince vakit geçiremiyoruz. Bu nedenle babaları hayatta olanlar onların değerini iyi bilsin ve daha çok hatıra biriktirsinler. Baba evlatları için rol modeldir. Elinde sigara ile çocuğuna sigara içme diyen bir babanın inandırıcılığı yoktur. Baba doğru örnek olmalıdır. Evlatlarını çağın gereklerine göre hazırlaması lazım. Anne vatan, baba devlettir. Anadan daha iyi yavrusunu koruyan kollayan kimse var mıdır hayatta? Baba aslında ilgilenmez gibi görünse de hani derler ya yemez yedirir, giymez giydirir işte bu babalarımızın günü kutlu olsun’ dedi.
“Aile yapısı bir toplumun ayakta kalması için çok önemlidir”
Babalarımızın ailede her türlü yükü çeken kişiler olduğunu belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Aile yapısı bir toplumun ayakta kalması için çok önemlidir. Milletler sağlıklı aile yapısı ile ayakta kalır. Maalesef günümüzde aile yapısı eskiye göre zedelendi. Boşanmış ailelerin sayısı gitgide artıyor. Bu durum özellikle çocuklar için sağlıklı bir durum değil. Babasız büyüyen çocuklar hayata bir sıfır başlıyorlar. Bu çok bir durum. Etrafımda da çok örneklerini gördüm. Babalar günü bize dışarıdan gelmiş olsa da babalarımızın önemini hatırlatması bakımından güzel diye düşünüyorum. Bir gün değil her gün onların önemini fark edelim ve saygımızı, sevgimizi gösterelim. Babalar Gününü tebrik ediyorum.Vefat eden babalarımızın mekanları cennet olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır