passo
“Araca binmek için koşmayınız”

“Araca binmek için koşmayınız”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına Sandıklı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Yardımcısı Onur Kaya konuk oldu. Kaya programda okul servis araçları ile güvenli ulaşım konusunda bilgiler verdi. Programda öğrencilerin uyması gereken kuralları sıralayan Sandıklı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Yardımcısı Onur Kaya, “Okul taşıtını beklerken aracın […]

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına Sandıklı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Yardımcısı Onur Kaya konuk oldu. Kaya programda okul servis araçları ile güvenli ulaşım konusunda bilgiler verdi.

Programda öğrencilerin uyması gereken kuralları sıralayan Sandıklı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Yardımcısı Onur Kaya, “Okul taşıtını beklerken aracın duracağı yerden en az beş adım uzakta ve yayalara tahsis edilmiş alanlarda bekleyiniz. Araç tam olarak durmadan araca binmeye çalışmayınız. Araca binmek için koşmayınız. Okul taşıtına binince kendinize ayrılan yere oturunuz. Rehber personelin izni olmadan ve araç hareket halindeyken oturma yerinizi değiştirmeyiniz. Acil durumlarda rehber personelin ve sürücünün talimatlarına aynen uyunuz. Araç hareket halindeyken emniyet kemerinizi takılı bulundurunuz. Araç tamamen duruncaya kadar emniyet kemerinizi açmayınız ve yerinizden kalkmayınız. Araç durmuş olsa bile rehber personelden izin almadan inmeyiniz. Araçtan inerken çantanız ya da elbisenizin aracın kapısına sıkışmadığından emin olunuz. Araçta eşyanızı unutsanız dahi asla tekrar binmeye çalışmayınız. Araç hareket edebilir ve tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aracın çok yakınından karşıya geçmeye çalışmayınız” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır