passo
Aral Koleji TEKNOFEST’e katılacak

Aral Koleji TEKNOFEST’e katılacak

Aral Teknik Koleji Müdürü Mehmet Yılmaz Gün FM’de Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un sunduğu Eğitim Saati programına konuk oldu. Yılmaz 9-14 Ağustos tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan TEKNOFEST’e katılacaklarını söyledi. Okullarında Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı bulunduğunu belirten Yılmaz, “Bu alan endüstride otomatik üretim yapan bu sistemlerin programlanması, imalatı, üretimin denetlenmesi için yapılması gereken donanım ve yazılımsal işlemlerin […]

Aral Teknik Koleji Müdürü Mehmet Yılmaz Gün FM’de Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un sunduğu Eğitim Saati programına konuk oldu. Yılmaz 9-14 Ağustos tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan TEKNOFEST’e katılacaklarını söyledi.

Okullarında Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı bulunduğunu belirten Yılmaz, “Bu alan endüstride otomatik üretim yapan bu sistemlerin programlanması, imalatı, üretimin denetlenmesi için yapılması gereken donanım ve yazılımsal işlemlerin yeterliliklerini kazandırmayı hedefleyen alandır” diye konuştu.

“Katılan tüm ekiplere başarılar dilerim”

Okullarında teorik dersleri desteklemek amacıyla öğrencilerin uygulama yapabileceği imkanlara da değinen Yılmaz, “CNC Routerlar, endüstriyel tip frezeler, endüstriyel tip tornalar, açılı şerit testereler, pnömatik-elektropnömatik eğitim setleri, PLC ve kumanda eğitim setleri, mikrodenetleyici eğitim setleri, 3 boyutlu yazıcılar, robotik kollar, bilgisayar laboratuarları, temel elektrik-elektronik laboratuarları, sosyal ve kültürel etkinlikler okulumuzda öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. 9-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan TEKNOFEST’e katılıyoruz. Katılan tüm ekiplere başarılar dilerim” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır