passo
“Artık Hükümetin hamamı olduk diyeceğiz”

“Artık Hükümetin hamamı olduk diyeceğiz”

Basın Odası’nda Ak Parti’nin Mayıs ayında ilimizde toplanacak olmasını değerlendiren Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bizde Hükümet’in hamamı olma lütfuna erişmiş bir il olarak bu unvanla artık çok büyük işler yaparız diye düşünüyorum. Artık Hükümetin hamamı olduk diyeceğiz. Bundan bir kazanç elde edilmez” diye konuştu. Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında bu hafta Ak Parti’nin daha önce […]

Basın Odası’nda Ak Parti’nin Mayıs ayında ilimizde toplanacak olmasını değerlendiren Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bizde Hükümet’in hamamı olma lütfuna erişmiş bir il olarak bu unvanla artık çok büyük işler yaparız diye düşünüyorum. Artık Hükümetin hamamı olduk diyeceğiz. Bundan bir kazanç elde edilmez” diye konuştu.

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında bu hafta Ak Parti’nin daha önce Kızılcahamam’da yapılan istişare toplantılarının Mayıs ayında ilimizde yapılacak olmasının ilimize katkıları değerlendirildi.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına her hafta olduğu gibi bu hafta da Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldı.

“Bu toplantı ulusal medyada ilimiz açısından büyük bir tanıtım olacak”

Ak Parti’nin yıllardır Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği istişare toplantılarının cemaate yakın olan bir otelde gerçekleştirildiğini hatırlatan Gazeteci İsmail Akar, “Başbakan Erdoğan’ın cemaate cephe almasıyla Kızılcahamam’da yapılan istişare toplantıları son buldu. Bu yılki istişare toplantısı ilimizde 9–11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu toplantıda Cumhurbaşkanı adayının kim olacağının değerlendirileceği konuşuluyor. Başbakan Erdoğan, daha önceki pek çok konuşmasında Afyon’dan yola çıkarken diyerek ilimizdeki bir otelde yapılan partilerinin kuruluş toplantısına atıfta bulunuyordu. Mayıs ayında yapılacak olan istişare toplantısının ilimizde yapılacak olmasında Afyon Milletvekili Sait Açba’nın da önemli etkisi olduğu konuşuluyor. Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere bakanlar ve milletvekilleri eşleriyle birlikte Güral, Anemon ve Budan Otel’de konaklayacaklar. Bu toplantı ulusal medyada ilimiz açısından büyük bir tanıtım olacak. Bu konuda yerel yöneticilerin de üzerine büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

“İyi değerlendirilirse ilimizin tanıtımı açısından faydalı olur”

“Ak Parti’nin ilimizde yapacağı toplantı iyi değerlendirilirse ilimizin tanıtımı açısından faydalı olur” diyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu tür organizasyonlar yaygın basının dikkatini yapıldığı bölgeye çekmesi açısından önemlidir. Bir sürü otelimiz, bir sürü toplantı salonumuz olmasına rağmen ilimizde şimdiye kadar böyle bir toplantı yapamadık. Bugüne kadar Ak Parti hep Kızılcahamam’da toplandı. Ama şimdi cemaatle araları bozulunca toplantının ilimizde yapılması kararlaştırıldı. İlimizin seçilmesinde Ankara’ya yakın olmamız da herhalde önemli bir nedendir. İlimiz zaferin kazanıldığı, Cumhuriyetin kurulduğu topraklardır. Ama bugüne kadar bu kavramların içini bir türlü dolduramadık. Ak Parti ilimizde kuruldu, tüzüğünü burada açıkladı diye Afyon’un kaderi mi değişti? Çok fazla bir şeylerin değiştiğini zannetmiyorum. Önemli olan bu tür toplantılardan faydalanabilmektir. Yerel yöneticilerin ilimizin ihtiyaçlarını birebir yetkililere anlatmaları lazım. İnşallah verimli bir toplantı olur ve ilimize de faydası olur” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Bu toplantı Afyon için çok fazla bir şey sağlamaz”

Daha önce Kızılcahamam’da yapılan toplantıların oraya ne katkı sağladıysa Afyon’a da aynı katkıyı sağlayacağını belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Kızılcahamam toplantılarından benim aklımda kalan milletvekillerinin haşemalarla havuza girmeleri, futbol oynamaları gibi birkaç aktivite. Bu toplantı Afyon için çok fazla bir şey sağlamaz. Ak Parti burada toplandı diye dünya ilimize koşacak değil. Bu toplantılarda asıl sorumluluk Afyonlu işadamlarına düşmektedir. Konaklayacakları otellerden Güral ve Anemon’un sahipleri Afyonlu değil. Bizim işadamlarımız banka müdürlerini faiz için peşlerinden koşturmak yerine o parayla yatırım yaparlarsa bu tarz büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabileceklerdir. Yapılan yatırımlar bir şekilde karşılığını alır. Bu tarz organizasyonlar ilimizde termal yatırımların artmasını sağlayabilir” diye görüşlerini açıkladı.

 

 

“Bundan bir kazanç elde edilmez”

Ak Parti’nin ilimizde toplanacak olmasının aşırı büyütüldüğünü söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Selamsız Bandosu diye bir film vardır. Filmde bir kasabadan Cumhurbaşkanı geçecek diye aylarca hazırlık yapılır. Sanki bizde filmdeki gibi küçük bir beldeyiz de bir devlet büyüğü ilimizi ziyaret edince ilimizin meşhur olacağını zannediyoruz. Toplantıdan Cumhurbaşkanı adayı çıkacak deniyor. Başbakan Erdoğan 30 Mart seçimleri öncesi zaten aday olduğunu belli etti. Bugün itibariyle zaten Ak Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’dır. İlimizdeki toplantıda Cumhurbaşkanı adayı açıklanmayacak. Sadece burada istişare edilecek. Çünkü aday açıklamanın da bir takvimi var. Bizde Hükümet’in hamamı olma lütfuna erişmiş bir il olarak bu unvanla artık çok büyük işler yaparız diye düşünüyorum. Artık Hükümetin hamamı olduk diyeceğiz. Bundan bir kazanç elde edilmez. Bu tarz işler küçük yerleşim yerlerine belki katkı sağlar” şeklinde konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır