passo
“Artık şehit haberleri almak istemiyoruz”

“Artık şehit haberleri almak istemiyoruz”

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası dolayısıyla Gün FM’de özel bir yayın düzenlendi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayının konuğu Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı oldu. “Şehitlerimiz ailelerini bizlere emanet ederek cennete gitmişlerdir” Gelen şehit haberleri dolayısıyla büyük üzüntü duyduğunu belirten […]

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası dolayısıyla Gün FM’de özel bir yayın düzenlendi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayının konuğu Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı oldu.
“Şehitlerimiz ailelerini bizlere emanet ederek cennete gitmişlerdir”
Gelen şehit haberleri dolayısıyla büyük üzüntü duyduğunu belirten Kumartaşlı, “20 Temmuz’dan itibaren 7 tanesi Afyonkarahisarlı olmak üzere 356 asker ve polisimiz şehit oldu. Şehitlerimiz ailelerini bizlere emanet ederek cennete gitmişlerdir. Artık şehit haberleri almak istemiyoruz. Kanımızın son damlasına kadar ülkemizin ve milletimizin varlığını korumaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“Terörün dini, ırkı ve dili yok”
Terörün dini, dili ve ırkı olmadığını söyleyen Kumartaşlı terörün her türlüsünü lanetlediklerini vurguladı. Kumartaşlı, “Sizler de iyi biliyorsunuz ki terörün dini, ırkı ve dili yok. Biz askerken bizimle mücadele ediyorlardı. Ama bu sivil insanlardan ne istiyorlar? Bu insanların ne suçu vardı. Biz biliyoruz ki memleketimizde bir tek düşmanla mücadele etmiyoruz. Birçok düşmanla mücadele ediyoruz. Devletimizin yürüttüğü terörle mücadeleyi destekliyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
Yayında Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü ile ilgili de değerlendirmede bulunan Kumartaşlı başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimize de rahmet diledi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Kumartaşlı yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise, tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dileyerek, “Şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz için ne yapılsa azdır. Şehit ailelerimiz bizlere şehitlerimizin emanetidir. Hepsine de vatan minnettardır. Bu vesile ile Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü de kutluyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır