passo
Aşkın Ebedi Hali okuyucuyla buluştu

Aşkın Ebedi Hali okuyucuyla buluştu

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir ile söyleşen Özkul yeni kitabı Aşkın Ebedi Hali’ni anlattı. İlk kitabı Öz’den Söz’e’nin ardından yeni kitabı Aşkın Ebedi Hali’ni yayınlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu kaydeden Özkul, “Bu yeni kitabım tasavvuf üzerine bir deneme ve Sinada Yayınevi’nden okuyuculara ulaştı. […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir ile söyleşen Özkul yeni kitabı Aşkın Ebedi Hali’ni anlattı.

İlk kitabı Öz’den Söz’e’nin ardından yeni kitabı Aşkın Ebedi Hali’ni yayınlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu kaydeden Özkul, “Bu yeni kitabım tasavvuf üzerine bir deneme ve Sinada Yayınevi’nden okuyuculara ulaştı. Kitabımda beşeri aşktan ziyade ilahi aşkı anlatmaya çalıştım. Kitabım bir solukta okunsun istediğim için çok fazla uzun tutmadım” diye konuştu.

“Dünyada iki aşk türü vardır”

“Dünyada iki aşk türü vardır” diyen Özkul, “Biri beşeri aşktır ki, iki farklı cinsin birbirine duyduğu sevginin yoğunlaşmış halidir. Leyla ile Mecnun’un ilk aşk devresi, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin, Asr-ı Saadetten de Hz. Ali ve Hz. Fatma aşklarını örnek olarak verebiliriz. İlahi aşk ise, insana karşı duyulan aşktan sıyrılıp kendini tamamen Yüce Allah’ın sevgisine bağlamaktır. Kalbinde Allah sevgisinden başka bir sevgiye yer vermemektir. Kitabımda bu sevgiyi yaşayanlardan Hz. Mevlana’ya, Yunus Emre’ye, Şems’e, Somuncu Baba’ya, İbrahim Ethem’e, Hallac’ı Mansur’a yer verdim” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul yeni kitanı Aşkın Ebedi Hali’ni Akar’a imzalayarak hediye etti. Akar ise Özkul’un kitaplarının devamını diledi.

Özkul’un yeni kitabı Aşkın Ebedi Hali’nde birbirinden özlü kıssaların yanı sıra güzel sözler de yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır