passo
ASMMO mükellefleri uyardı

ASMMO mükellefleri uyardı

Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programında 6736 sayılı borçların yeniden yapılandırılması konusu konuşuldu. Gazeteci ve Mali Müşavir İsmail Akar’ın sunduğu programa Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMO) Başkanı Kadir Arık ve Oda Sekreteri Çiğdem Pınar Kılıç konuk olarak katıldılar. “Yeniden yapılandırma mükellefler açısından bir sigorta” 6736 sayılı borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili bilgilendirmede bulunan […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programında 6736 sayılı borçların yeniden yapılandırılması konusu konuşuldu.
Gazeteci ve Mali Müşavir İsmail Akar’ın sunduğu programa Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMO) Başkanı Kadir Arık ve Oda Sekreteri Çiğdem Pınar Kılıç konuk olarak katıldılar.
“Yeniden yapılandırma mükellefler açısından bir sigorta”
6736 sayılı borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili bilgilendirmede bulunan Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMO) Başkanı Kadir Arık, “Bu yeniden yapılandırma mükellefler açısından bir sigorta. Şöyle son beş yıllık matrahlarını artırma durumunda cari hesaplarını stokları kasa farklarını düzeltmeleri konusunda imkân tanıyor. Ayrıca ikişer aylık dönemler halinde 18 taksit imkânı var. Burada son ödeme tarihi vergi için 30 Kasım, SSK ödemesinde ise 31 Aralık’dır” dedi.
“İlk iki taksit ödenmesi halinde banka hesaplar blokelerde kalkıyor”
ASMMO Sekreteri Çiğdem Pınar Kılıç, “Bundan önceki 6111 sayılı yasadan bu yansın en önemli farklı ilk iki taksitin ödenmesi. Eğer bu ödeme olmazsa kapsamdan çıkıyor. Haciz işlemlerinde ise ödeme miktarına göre hacizler kalkıyor ve haciz değişimi olabiliyor. İlk iki taksit ödenmesi halinde banka hesaplar blokelerde kalkıyor” dedi.
“Mart 2017 tarihinde oda toplantı salonunda stajyer adaylarımıza hizmet vereceğiz”
ASMMO yetkilileri ilimiz için de bir müjde verdi. Başkan Arık, “Odamıza kayıtlı 498 meslek mensubu var. 139 stajyer aday ve 79 stajyer var. Burada stajyer adayları önceden mesleki bilgilerini artırmak adına başka illerde çalışma zorunda kalıyordu. Şimdi Mart 2017 tarihinde oda toplantı salonunda stajyer adaylarımıza hizmet vereceğiz. İş garantisi olacak. Mükelleflere ve meslektaşlarımıza verimli personel hizmeti sağlamış olacağız. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır