passo
“Atatürk bu ülkedeki herkesin değeridir”

“Atatürk bu ülkedeki herkesin değeridir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Cumhuriyetimizin Kurucusu, Kurtuluşumuzun Mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79.yıldönümünde büyük özlem, minnet ve rahmetle andıklarını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “10 Kasım […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Kurtuluşumuzun Mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79.yıldönümünde büyük özlem, minnet ve rahmetle andıklarını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “10 Kasım günü bir milyonu aşkın insan Atatürk’ü anmak ve anlamak adına Anıtkabir’e koştu. Ulu Önder’in bu yıl vefat günü Cuma’ya denk geldi. Cuma namazında hem vaizin, hem de minbere Cuma hutbesini vermek üzere çıkan imamın Atatürk’ün adını anmadıklarını gördüm. Anmaları gerekirdi. Eğer Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı o ezanlar olmayacaktı, Diyanet olmayacaktı ve o imamlar, vaizler o maaşlarını alamayacaklardı. Birçok insan Atatürk’e sevgi ve saygılarını sunarken böyle bir şey yaşanması benim içimi acıttı” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Atatürk, son yüzyılın yetiştirdiği en büyük dehalardan biridir”

Atatürk’ün yaşamının herkes tarafından iyi bilinmesi gerektiğini söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Atatürk sıfırdan bir devlet kurmuştur. Mücadelesinin iyi anlaşılmazı lazımdır. Başarıları tesadüf değildir. Başarıyı yakalamak için tüm uygulamalarını sağlam taşlara oturtmuştur. Atatürk’ün bu yönlerini bugüne uygulamakla onu daha iyi anlamış oluruz diye düşünüyorum. Bence Atatürk’ü anmak şurada doğdu,burada okudu şeklinde olmaktan öte mücadelesinin anlaşılmasıyla olur. Son yıllarda ders kitaplarında Atatürk’ün adının ve yaşamının azaltıldığını görüyoruz. Bu yanlıştan dönülmelidir. Atatürk, son yüzyılın yetiştirdiği en büyük dehalardan biridir. Ruhu şad olsun” diye konuştu.

“Atatürk güçlü bir liderdir”

Atatürk’ün çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Gazeteci Polat Yılmaz, “Atatürk ülkemizin çağı yakalayıp, çağdaş değerlere bağlı kalarak gelişeceğine inanmış ve bunu başarmıştır. Bizleri çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için bir dizi devrim yapmıştır. Atatürk güçlü bir liderdir. Eğer Atatürk olmasaydı ülkemiz işgalcilerin egemenliği altında olacaktı. Hükümetin Atatürk’e sahip çıkma girişimi bence önemlidir. Bu tavır şimdilik samimiyet testiyle karşı karşıya. Ahmet Hakan’ın yazdığı gibi bu sahip çıkma konusu CHP’lilerin çarşaflılara rozet takması gibi kalmamalıdır. Atatürk bu ülkedeki herkesin değeridir” şeklinde konuştu.

“Atatürk’ün Türk tarihindeki önemi tartışılmaz”

Değerlendirmesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır’ sözlerini anımsatan Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Türk milleti Arap Baharı diye nitelendirilen hareketlerle Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Suriye, Irak gibi ülkelerin düştüğü halleri gördükten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlamıştır. Etrafımızdaki ülkelerde yaşanan gelişmeler Mustafa Kemal’in ne kadar büyük bir lider olduğunu bize bir kez daha göstermiştir. Milletimiz Mustafa Kemal olmasaydı bugün Orta Doğu’daki ülkelerden daha beter bir durumda olacağımızı bilmektedir. Atatürk’ün Türk tarihindeki önemi tartışılmaz. Gelmiş geçmiş en büyük liderlerden biridir” diye görüşlerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır