passo
“Atatürk tüm dünyayı etkilemiş güçlü bir liderdir”

“Atatürk tüm dünyayı etkilemiş güçlü bir liderdir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde rahmet, saygı ve minnetle anarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde rahmet, saygı ve minnetle anarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “İlimizdeki anma etkinliklerine ben de katıldım. Yediden yetmişe her yaştan insan anma etkinliklerine yoğun bir katılım gösterdi. Atatürk, tüm dünyayı derinden etkileyen emsalsiz bir liderdir. Ulu Önder’in söylediği gibi Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Atatürk’ün kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti birçok ülkeye de örnek olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk daima halkına güvenmiştir. İdareyi halkın belirlediği Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş olması bence çok önemlidir. İlke ve inkılapları daima yolumuzu aydınlatacak” diye değerlendirmede bulundu.
“Çıkış yolu Atatürk’ün yol gösterici fikirleri ve yaptığı devrimlerdir”
Atatürk’ün Cumhuriyet’i kurduğu yıllarda birçok dünya ülkesinde kral ve diktatörlerin yönetimde olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Dünyada böyle bir durum olduğu halde Atatürk Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Üstelik bizde de birçok karşı çıkan olmuştur. Atatürk’e halife veya padişahlık teklif edilmiştir. Ama o tüm bu görüşlere karşı çıkmıştır. Savaştan önce Meclis’i kurmuştur. Atatürk’e yetkileri Meclis vermiştir. Bu çok önemlidir. Biz Atatürk’ü yeniden keşfediyoruz. Toplumlar bunalıma girdiği dönemlerde çıkış yolları ararlar. Bu çıkış yolu Atatürk’ün yol gösterici fikirleri ve yaptığı devrimlerdir. Örneğin Sakarya Savaşı sürerken Atatürk eğitim şurasını toplamıştır. Dünyada böyle bir olayın emsali yoktur. Ruhu şad olsun. Rahmet ve özlemle anıyorum” diye konuştu.
“Atatürk büyük bir dahidir”
Atatürk’ün dönüştürücü bir gücü olduğunu belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Atatürk birçok konuda dönüştürücü bir insandır. Birçok ülkenin işgal ettiği bir ülkede çağdaş bir Cumhuriyet’i kurarak en büyük dönüşümü gerçekleştirmiştir. Atatürk’ün vefatının üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen insanlar hala özlemle anıyor ve bunu hiçbir zorlama olmadan yapıyor. Sanırım dünyada bunu başarabilen başka bir lider yoktur. Atatürk büyük bir dahidir. Mücadelesi çok büyüktür. Keşke daha uzun yaşayabilseydi. Sağlığına dikkat edebilseydi. Başlattığı devrimlerin daha uzun takibe ihtiyacı vardı. İkinci Dünya Savaşı keşke Atatürk bizim başımızdayken yaşanabilseydi. Atatürk’ü anlamak hepimizin görevidir. Rahmet ve saygıyla anıyoruz” diye görüşlerini ifadelendirdi.
“Türk milleti denince dünyada herkes Atatürk’ü hatırlar”
Atatürk’ün 57 yıllık ömründe birçok başarıya imza atmış büyük bir lider olduğuna işarete den Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Tarihin birçok önemli olayına şahitlik etmiştir. Yaptığı her şeyin sonucu büyük oranda başarı olmuştur. Yaşadığı yol ayrımlarında çok önemli kararlar almıştır. Vefat ettiği 10 Kasım 1938 günü iletişimin çok kısıtlı olmasına rağmen dünyada büyük yankı bulmuştur. Tüm dünya ülkelerinde Atatürk için anmalar yapılmıştır. Çünkü Atatürk tüm dünyayı etkilemiş güçlü bir liderdir. Türk milleti denince dünyada herkes Atatürk’ü hatırlar. Vefatından 80 yıl geçmesine rağmen Atatürk sevgisi daha da artmaktadır. Sosyal medyada her görüşten insanın Atatürk’ü andıklarını gözlemledim. Dünyada milleti tarafından bu kadar sevilen ve sayılan başka bir lider bence yoktur” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır