• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Atatürk’ü anlamak hepimizin görevidir”
“Atatürk’ü anlamak hepimizin görevidir”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat...
9 Kasım 2019 16:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Cumhuriyetimizin Kurucusu, Kurtuluşumuzun Mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81.yıldönümünde büyük özlem, minnet ve rahmetle andıklarını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Atatürk, tüm dünyayı derinden etkileyen emsalsiz bir liderdir. Ulu Önder’in söylediği gibi Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Atatürk’ün kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti birçok ülkeye de örnek olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk daima halkına güvenmiştir. İdareyi halkın belirlediği Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş olması bence çok önemlidir. İlke ve inkılapları daima yolumuzu aydınlatacak” diye değerlendirmede bulundu.

“Atatürk sıfırdan bir devlet kurmuştur”
Atatürk’ün yaşamının herkes tarafından iyi bilinmesi gerektiğini söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Atatürk sıfırdan bir devlet kurmuştur. Mücadelesinin iyi anlaşılmazı lazımdır. Başarıları tesadüf değildir. Başarıyı yakalamak için tüm uygulamalarını sağlam taşlara oturtmuştur. Atatürk’ün bu yönlerini bugüne uygulamakla onu daha iyi anlamış oluruz diye düşünüyorum. Bence Atatürk’ü anmak şurada doğdu,burada okudu şeklinde olmaktan öte mücadelesinin anlaşılmasıyla olur. Son yıllarda ders kitaplarında Atatürk’ün adının ve yaşamının azaltıldığını görüyoruz. Bu yanlıştan dönülmelidir. Atatürk, son yüzyılın yetiştirdiği en büyük dehalardan biridir. Ruhu şad olsun” diye konuştu.

“Atatürk birçok konuda dönüştürücü bir insandır”
Atatürk’ün dönüştürücü bir gücü olduğunu belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Atatürk birçok konuda dönüştürücü bir insandır. Birçok ülkenin işgal ettiği bir ülkede çağdaş bir Cumhuriyet’i kurarak en büyük dönüşümü gerçekleştirmiştir. Atatürk’ün vefatının üzerinden 81 yıl geçmesine rağmen insanlar hala özlemle anıyor ve bunu hiçbir zorlama olmadan yapıyor. Sanırım dünyada bunu başarabilen başka bir lider yoktur. Atatürk büyük bir dahidir. Mücadelesi çok büyüktür. Keşke daha uzun yaşayabilseydi, sağlığına dikkat edebilseydi. Başlattığı devrimlerin daha uzun takibe ihtiyacı vardı. İkinci Dünya Savaşı keşke Atatürk bizim başımızdayken yaşanabilseydi. Atatürk’ü anlamak hepimizin görevidir. Rahmet ve saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu.

“Atatürk tüm dünyayı etkilemiş güçlü bir liderdir”
Atatürk’ün 57 yıllık ömründe birçok başarıya imza atmış büyük bir lider olduğuna işarete den Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Tarihin birçok önemli olayına şahitlik etmiştir. Yaptığı her şeyin sonucu büyük oranda başarı olmuştur. Yaşadığı yol ayrımlarında çok önemli kararlar almıştır. Vefat ettiği 10 Kasım 1938 günü iletişimin çok kısıtlı olmasına rağmen dünyada büyük yankı bulmuştur. Tüm dünya ülkelerinde Atatürk için anmalar yapılmıştır. Çünkü Atatürk tüm dünyayı etkilemiş güçlü bir liderdir. Türk milleti denince dünyada herkes Atatürk’ü hatırlar. Vefatından 80 yıl geçmesine rağmen Atatürk sevgisi daha da artmaktadır. Sosyal medyada her görüşten insanın Atatürk’ü andıklarını gözlemledim. Dünyada milleti tarafından bu kadar sevilen ve sayılan başka bir lider bence yoktur” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa