passo
“Ayak sağlığına dikkat edelim”

“Ayak sağlığına dikkat edelim”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi Yetkilisi Podolog Anka Tülay Kıran konuk olarak katıldı. Kıran programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Podoloji hakkında konuşan Podolog Anka Tülay Kıran, “Podoloji, ayak hastalıkları ve sağlığıyla ilgili sorunlarda, ilgili uzman veya hekimlerle işbirliği içerisinde bulunarak, ayak sağlığı ve konservatif bakım hizmeti sunan bir sağlık alanı ve […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi Yetkilisi Podolog Anka Tülay Kıran konuk olarak katıldı. Kıran programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Podoloji hakkında konuşan Podolog Anka Tülay Kıran, “Podoloji, ayak hastalıkları ve sağlığıyla ilgili sorunlarda, ilgili uzman veya hekimlerle işbirliği içerisinde bulunarak, ayak sağlığı ve konservatif bakım hizmeti sunan bir sağlık alanı ve bilim dalıdır” şeklinde konuştu.
Podolog kimdir?
Programda Podolog kimdir sorusunu yanıtlayan Kıran, “İlgili uzman hekimin, teşhisi ve önerisine bağlı olarak ayak sağlığı sorunlarının değerlendirilmesi, önlenmesi ve tedavi sürecinde yer alan sağlık teknikeridir” diye değerlendirmede bulundu.
“Diyabetliler ayak sağlığına dikkat etmeli”
Ayak sağlığının çocukluktan yaşlılığa kadar her dönemde korunmasının önemli olduğunu belirten Podolog Anka Tülay Kıran, “Özellikle diyabet hastalığı ve dolaşım bozukluklarında, konjental ya da kazanılmış ortopedik bozukluklarında daha dikkat edilmelidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır