• DOLAR
  $1.145,75
 • EURO
  $0,326
 • ALTIN
  $20.206,26
 • BIST
  105,1884
Bakan Eroğlu: ‘Hizmet ve yatırımlara Evet’

Bakan Eroğlu: ‘Hizmet ve yatırımlara Evet’

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM’de yayınlanan Gündem programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Afyonkarahisar’a yatırımlara devam ettiklerini söyleyen Bakan Eroğlu, “10 yıllık bakanlığım döneminde 6 bin 300 tesis açan bir Afyonkarahisar evladıyım. İSKİ döneminde yaptığımız yatırımları da eklersek 7 bin tesis ediyor. Bu dünya rekorudur. Bu hizmet ve yatırımlarımız […]

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM’de yayınlanan Gündem programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.
Afyonkarahisar’a yatırımlara devam ettiklerini söyleyen Bakan Eroğlu, “10 yıllık bakanlığım döneminde 6 bin 300 tesis açan bir Afyonkarahisar evladıyım. İSKİ döneminde yaptığımız yatırımları da eklersek 7 bin tesis ediyor. Bu dünya rekorudur. Bu hizmet ve yatırımlarımız devam edecek. Bakın Afyonkarahisar’a 35 baraj,16 gölet yapıldı. 22 devam eden ve 23 planlanan yatırım var. 131 sulama tesisi, 203 taşkın korum,a 234 dere ıslahı yaptık. 7 şehir ormanı ve 11 adet bal ormanı kurduk. Dini ve ulusal bayramlarda milletvekillerimiz ile 165 müjde verdik. Bunun 115’i gerçekleşti. 50’si yapılıyor” diye konuştu.
“275 tesis ve 1 milyar 28 milyonluk yatırım açılışı yapacak”
Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Afyonkarahisar’a geleceğine dikkat çeken Bakan Eroğlu, “275 tesis ve 1 milyar 28 milyonluk yatırım açılışı yapacak. Bu zamana kadar ben Ak Parti iktidarı ve Sayın Cumhurbaşkanımız ilimize hizmet yağdırdık. Malumunuz AK Parti ilimizde kuruldu. Her daimde Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’dan yola çıktık diyerek bizlere sevgilerini göstermiştir. Bu manada Çarşamba günü Cumhurbaşkanımızın Anıt parkta 15.00’de yapacağı konuşmasına tüm hemşerilerimi davet ediyorum” dedi.
“Ekonomide ve siyasette istikrar için herkes evet vermeli”
Konuşmasının son bölümünde daima millet, kararımız Evet diyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu, “Ekonomide ve siyasette istikrar için herkes evet vermeli. Hizmetlerimize ve yatırımlarımıza devam etmemiz için milletimiz evet vermeli. Bakın Cumhurbaşkanı ve başbakanlar arasında 1950 den bu yana problemler yaşandı. Ekonomik krizler yaşandı. Bu krizlerin bedelini milletimiz ödedi.İşte bu yüzden 16 Nisan da sandığa gidip ‘Evet’ demeleri lazım” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Bakan Eroğlu Akar’a çiçek takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi. Akar ise Bakan Eroğlu’na yayın dolayısıyla teşekkürlerini sunarak Afyon’un simgeleri olan Karahisar Kalesi, Utku Anıtı ve Zafer Müzesi’nin figürlerinin bulunduğu özel bir plaket hediye etti.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM Konuk Defteri’ne de görüşlerini yazarak imzaladı.
Bakan Eroğlu’nun konuk olduğu yayın Gün FM’in yanı sıra Sandıklı Gün FM, Radyo Tek ve Radyo Hisar’dan da ortak yayınlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır