passo
Bakan Eroğlu

Bakan Eroğlu

Bakan Eroğlu 24 Haziran seçimlerine 12 gün kaldı.Adaylar ramazan ayını da fırsat bilerek sabah saatlerinden çalışmaya başlıyor sahura kadar alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Günde17/18 saat oy almak adına seçmenler ile iç içeler. Pazar öğle saatlerinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM i ziyaret etti. İş Merkezi girişinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. […]

Bakan Eroğlu

24 Haziran seçimlerine 12 gün kaldı.Adaylar ramazan ayını da fırsat bilerek sabah saatlerinden çalışmaya başlıyor sahura kadar alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.
Günde17/18 saat oy almak adına seçmenler ile iç içeler.
Pazar öğle saatlerinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gün FM i ziyaret etti. İş Merkezi girişinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başörtülü 25/30 yaşlarında bir kadın bakanın yanına yaklaştı.Derdini anlatmaya başladı.Söylediklerinden anlaşıldı ki bayram öncesi yardım bekliyordu. Eroğlu yardımcısını arayıp adres ve telefonu alınan kadına şahsi hesabından hemen yardım edilmesi talimatını verdi. Binaya geçtik.

AFJET AFYONSPOR’A İKİ MÜJDE
Bakan Veysel Eroğlu nun ziyaret sırasında yanında Afjet Afyonspor Kulup Başkanı Salih Sel vardı Sel Afyon Afjetspor adına yapılmasını istediği iki konuyu açtı Bakana.Bakan kendi cep telefonundan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü.Başkan Sel’in 2 talebi de o anda halledildi.İktidar olmak ve güç sahibi olmak bu olsa gerekti.Müjdeli haberi yakında Salih başkan kendi ağzından açıklar.Biz yazmamak adına söz verdik.Ama şu kadarını da söylemek lazım ki önümüzdeki sezon PTT 1.Ligde mücadele edecek olan kulüp için önemli adımlar atılıdı.

TAŞRADAN ÇIKAN BİR GENÇ
Bir saate kadar radyoda söyleşimizi yaptık.
Karşımda Şuhut İlçesinde doğan mütevazi bir ailenin yani Hacı Ahmet Eroğlu’nun torunlarından Veysel Eroğlu var.Babası Hacı İbrahim Eroğlu’nun manifatura dükkanında yazları hem dükkanda hem de tarlada çalışan bir evlat.
Taşradan çıkarak dünyayı su ile buluşturan ve çeyrek asır hizmet eden bir hemşehriniz var.
Şuhut ta başlayan okul hayatı Afyon Lisesinde yatılı olarak devam ediyor. Sonra İTÜ İnşaat Fakültesi.Daha sonra Tarih eğitimi de alıyor.İstanbul da başlayan mühendislik hayatı ve öğretim görevlisi olarak devam eden bir süreç.
Ve ISKİ ile başlayan su serüveni, DSİ Genel Müdürlüğü ile devam ediyor ve 12 yıla yakın süren aralıksız bakanlık.
Bu süreçte insanları en büyük nimetlerden birisi olan su ile buluşturuyor.
Ağaç dikimi yapıyor.
Barajlar kuruyor suyun daha verimli kullanılmasına katkı sağlıyor.
Çiftçi tarlasında su ile buluşuyor.
Ülke dışında Kıbrıs hatta Afrika ülkelerine su taşıyor.Hizmeti ve çalışmayı şiar edinmiş bir isim Veysel Eroğlu.
Bu günlerde günde 4 saat uyku ile ayakta kaldığını anlatıyor.
En büyük enerjisini hizmet verdiği insanlardan ona aldığını anlatıyor.
Yıllardır tatil yapmadığını paylaşıyor.
‘Bakan değil vatandaşın hizmetkarıyım ben’ diyerek. Vatandaşa hizmeti her an ve her daim ibadet gibi görüyor.

ELEŞTİRİLERDEN UZAK KALIYOR
Kendi yaptıkları ve yapacakları ile ilgileniyor.
Zorunlu olmadıkça diğer adaylara ve partilere eleştiriler getirmiyor.
Yayın sonrası sohbet esnasında söz İYİ Partiden açılıyor. Gültekin Uysal’ın kendisi hakkındaki açıklamalarını anlattıktan sonra ‘İftar ve sahur ikramları DSİ den değil. Ak Parti İl Başkanlığınca veriliyor. Biz bakanları da kapsayan seçim yasakları seçime 15 gün önce değil 10 gün kala başlıyor. Eleştiri yapılırken doğru bilgiler verilmesi lazım’ Zaten bu konuda bizim bakanlığın basın birimi gerekli açıklamayı yaptı. Ben kimseyi karşıma alıp siyasi tartışmaya girmem. Hizmetlerim yaptıklarım ortadadır. diyordu.

UZUNÇARŞI DA SİYAH ÇANTALI ADAMLAR
Pazar günü yayın bitti. Yayın odasından diğer odaya geçtik. Baktım korumalar ve bakan danışması Mustafa Sager dışında bir kişi daha var odanın içinde.
Bakan Eroğlu ile sohbet ederken bu şahıs söze girdi. Cami imamı olduğunu söyleyen kişi oldukça rahat tavır ve eda ile ’ Sayın Bakanım gençler kollarındaki ve vücutlarındaki dövmeyi çıkartmak istiyor ama paraları yok silemiyor. Bu yüzden hükümet olarak bir karar alın bu dövmeler hastanelerde ücretsiz olarak silinsin. Bir ikinci konu ise uzun çarşı da siyah çantalı adamlar geziniyor iş adamlarından bağış yardım talep ediyor. Ramazan ayında iyice azdı bunlar. Esnaflar bunalmış durumda
Bunların önüne geçilsin ve camilerde bağış toplanmasın artık.Bu konuda da bir kanun çıkarttın.Cemaat camiden yine yardım var diye kaçıyor gelmiyor’ diyordu.
Bakan Eroğlu anlatılanları dikkatle dinledi.
Bu konuda kanun çıkamayacağını anlattı hoca efendiye
Bir başka yaşanan olayı anlatıp yazımıza noktayı koyalım.

KADINLAR TUTUNACAK DAL ARIYOR
Asansörden indik aşağıda kapı önünde bir kadın.
Başı açık saçları boyalı makyajlı bu kadın ise şiddet mağduru olduğunu belirterek, kocasından ayrıldığını sokaklarda mısır sattığını söyleyip bakan Eroğlu’ndan yardım istiyor.
Tam araca bineceği esnada ise bu kez de ilk başlangıçta yardım talep eden kadın yardımın kendisine hemen ulaştığını, bayramda çocuklarının çok sevineceğini söylüyor ve bakana dualarını sıralıyor.
Böylesi dolu ve yoğun gün sonrası Bakan Veysel Eroğlu’nu uğurladık ve düşünmeye başladım.
Siyaset zor. Bakanlık oldukça zor .
Hele seçim zamanları ‘ Seçmen her daim haklıdır’ diye bakacaksın.Onlar sana ulaşıp hep isteyecek talep edecek..
Diğer bir konu ise toplumda bunca yapılan yardımlara rağmen özellikle kadınlar hala yalnız. Kolu kanadı kırık. Tutunacak dal aramaya devam ediyorlar.
Dal bulmak güne birlik değil de köklü hamleler ile kalıcı çözümler ile kadınların sorunlarına merhem olunur sanırım.
Bakan Eroğlu na bir önerim var.
Sonrası kuşaklara yol gösterici ve umut olması adına Veysel Hoca kendi kaleminden en kısa zamanda yaşam hikayesini yazmalı
Kasabadan çıkan gencin devlet okullarında okuyarak dünyayı su ile buluşturan bir isim olmasını anlatmalı….

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır