passo
Bakan Eroğlu’na AGC’den basın kartı

Bakan Eroğlu’na AGC’den basın kartı

Bir dizi ziyaret ve açılış törenleri için Afyonkarahisar’a Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Yarım asır önce amcasına ait gazetede köşe yazarı olan Bakan Eroğlu’na AGC tarafından basın kartı takdim edildi.   Afyonkarahisar’da bir dizi inceleme ve açılışlara katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na basın […]

Bir dizi ziyaret ve açılış törenleri için Afyonkarahisar’a Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Yarım asır önce amcasına ait gazetede köşe yazarı olan Bakan Eroğlu’na AGC tarafından basın kartı takdim edildi.

 

Afyonkarahisar’da bir dizi inceleme ve açılışlara katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na basın tanıtım kartı hediye edildi.

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Bakan Eroğlu’na AGC Başkanı Mehmet Emin Güzbey Afyonkarahisar basını hakkında bilgi verdi.

Güzbey, “Afyonkarahisar’da 13 gazete, 2 TV. 9 radyo yayını ile halkın gözü kulağı ve sesi olarak 7/24 görev yapıyoruz. Sizin bakan olarak basına önem verdiğinizi biliyoruz. Yıllar önce gazetecilik yapmanız nedeniyle Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti 1 nolu Basın Tanıtım Kartı’nı takdim ediyoruz” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “1964–65’li yıllarda lise öğrencisi iken Şuhut ilçesinde amcam Kerim Eroğlu’nun sahibi olduğu ‘Şuhut’un Sesi’ gazetesinde köşe yazıları yazar, muhabirlik yapar, redaktörlük yapardım. Hiç unutmam 2. köşe yazımda ‘Haberin Var mı Reis Bey?’ başlığı ile dönemin Belediye Başkanı Bekir Oynağanlı’nın icraatlarını eleştiren bir yazı kaleme aldım. Başkan aynı gün babamın dükkânına geldi. Oldukça kızmış şekilde. Ben de Bekir amca senin ismin yok ki o yazıda ben genel bir değerlendirme yaptım diyerek onu sakinleştirmek istedim. Yani 50 yıl önceden bilirim ki gazeteci eleştirebilir. Ama bu hakkaniyet ölçüsünde olmalıdır” dedi.

Eroğlu ayrıca, “Bu arada makamımda Afyonkarahisar yerel gazetelerini tek tek okuyorum. Yakından takip ediyorum. Bir sorun varsa o sorunu çözmek adına gerekli talimatları veriyorum” dedi.

Bakan Eroğlu’nun ziyaretine Ak Parti Milletvekili Halil Ürün, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek ile AGC 2. Başkanı İsmail Akar ve AGC yöneticileri Ali Osman Okşar, İsmail Yılmaz ile Ahmet Birliktir katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır