Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Basın Odası Başladı
Basın Odası Başladı
Gün FM’de uzun yıllardır yayınlanan Basın Odası programı yaz tatilinin ardından yeni yayın döneminin ilk programıyla dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci Ismail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat...
26 Eylül 2016 13:51
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de uzun yıllardır yayınlanan Basın Odası programı yaz tatilinin ardından yeni yayın döneminin ilk programıyla dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci Ismail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
“Geçen sürede ülkemizde ve dünyada çok önemli gelişmeler yaşandı”
Haziran ayında sezon finali yaptıklarını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Yaklaşık 100 günlük aranın ardından yeniden dinleyicilerimize seslenmenin mutluluğu içerisindeyiz. Geçen sürede ülkemizde ve dünyada çok önemli gelişmeler yaşandı. Bu olayların en önemlisi 15 Temmuz’da yaşanan FETÖ’nün yaptığı darbe girişimiydi. Bu girişim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yöneticilerimizin ve halkımızın dirayeti ve dik duruşuyla engellendi. Halkımız Cumhuriyetimize, demokrasimize ve Atatürk’ün devrim ve ilkelerine sahip çıktığını gösterdi. Bu girişimin sancıları devam ediyor. Bir daha böyle hadiselerin hiç yaşanmaması ortak temennimizdir” diye konuştu.
“Büyük bir acı yaşadık”
Tarih boyu bazı insanların dini kullanarak büyük rantlar elde ettiklerini kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Bunun en son örneği 15 Temmuz’da ülkemizde yaşanan felaketti. Neyse ki büyük bir felaketi ucuz atlattık. Cumhurbaşkanımızın konuya anında müdahale etmesi ve halkımızın onun çağrısına uyarak sokağa çıkması ve ordu içindeki devletini, ülkesini seven askerlerin çabalarıyla büyük bir felaketi atlattık. Ne yazık ki birçok vatandaşımız şehit olurken, yaralananlar da oldu. Büyük bir acı yaşadık. Daha önce de darbeler yaşandı ama hiçbir zaman halkın üzerine bomba yağdırılmamıştı. Olay bastırıldı ama artçıları devam ediyor. Devletimiz mutlaka bu olayı aydınlığa çıkaracaktır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Erdoğan’ın halkı sokağa çağırması son derece etkili oldu”
Yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduğunu belirten Gazeteci Polat Yılmaz,”Koskoca generallerin, profesörlerin, okumuş, yazmış takımının ABD’nin elinde olan bir insanın peşine düşerek Türkiye’de nasıl bir rejim, yönetim kuracaklarını bilmeden bu işe alet olmalarından dolayı son derece üzgünüm. Türkiye gibi varlığı Afrika’dan Arabistan’a, Doğu Türkistan’dan Bosna’ya, Kırım’a kadar büyük bir coğrafyada büyük etkiler yaratan bir ülkede meclisi ve halkı bombalayarak yönetimi ele geçirmeye çalışmaları beni derinden yaraladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan olmasaydı büyük sıkıntılar yaşayacaktık. Erdoğan’ın halkı sokağa çağırması son derece etkili oldu. Bende o gece sokağa çıkanların arasındaydım. Afyon’da da Anıt Park müthiş kalabalıktı. Afyon o gece darbeye en erken karşı en erken karşı çıkan, Cumhuriyet ve demokrasiye en erken sahip çıkan illerden birisi oldu” diye konuştu.
“Adalet mekanizmasının iyi işletilmesi gereklidir”
Geçtiğimiz yaz döneminde ülkemizde birçok önemli gelişmenin meydana geldiğini belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “15 Temmuz’u planlayanlar ülkemizde bir kaos çıkararak iç barışın zedelenmesini hedeflediler. Bir iç savaş çıkarmayı hedeflediler. Bunun arkasında ABD vardır. PKK ve FETÖ daima iç barışı yok etmek için uğraşıyorlar. Darbe girişimi bitti ama etkileri hala sürüyor. Soruşturmalar, açığa alınanlar gündemi meşgul etmeyi sürdürüyor. Sorumlu olanların cezalandırılmaları elbette ki ortak arzumuz. Ancak soruşturmalar yürütülürken dikkatli olunmalıdır. Adalet


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa