• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Basın Odası kaldığı yerden devam ediyor”
“Basın Odası kaldığı yerden devam ediyor”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı yaz tatilinin ardından yeni yayın döneminin ilk programında dinleyicileriyle buluştu. Programda Ağustos ayının son günlerinden başlayarak ilimizde yapılan etkinliklerin ışığında ilimizin tanıtımı konusu konuşuldu....
14 Eylül 2019 16:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı yaz tatilinin ardından yeni yayın döneminin ilk programında dinleyicileriyle buluştu. Programda Ağustos ayının son günlerinden başlayarak ilimizde yapılan etkinliklerin ışığında ilimizin tanıtımı konusu konuşuldu.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Ağustos ayının son haftasında kutlanan Zafer Haftasıyla birlikte süren günlerde ilimizde önemli etkinliklerin yapıldığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Büyük zaferin yıldönümü hepimize bir kez daha kutlu olsun. Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Zafer Haftası içinde güzel etkinlikler yapıldı. Tarihçi İlber Ortaylı ile Bingür Sönmez’ın konferansları gerçekleştirildi. Konferansa ilgi büyük oldu. Bizler de katılarak bu konferansı takip ettik. Bazı aksaklıklar yaşansa da güzel bir etkinlik oldu. Yine her yıl olduğu gibi 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gece Zafer Yolu’nda atalarımızın izinden Kocatepe’ye yürüyüş yapıldı. Ülkemizin dört bir yanından gelen katılımcılar tarihe tanıklık ettiler. 6-7-8 Eylül tarihlerinde ise Dünya Motokros Şampiyonası ilimizde yapıldı. Bu yıl şampiyona Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirildi. Başarılı bir organizasyon oldu. İlimizin tanıtımı adına güzel bir etkinlikti” diye konuştu.
“Dünya Motokros Şampiyonası profesyonelce yapıldı”
İlimizde yapılan organizasyonların profesyonelce yapılmasının önemli olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Dünya Motokros Şampiyonası profesyonelce yapıldı. Ama ondan önce yapılan İlber Hoca’nın konferansında yer sıkıntısı yaşandı. Biri profesyonelce, diğeri amatörce yapıldı. Bundan sonra yapılan programların daha dikkatli olması lazım. Zafer Haftası ülkemiz için olduğu gibi ilimiz için de çok önemli. Çünkü Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara ev sahipliği yapan bir iliz. Bu tarihler tarihimiz açısından bir dönüm noktasıdır. Zafer Haftası mutat kutlamalarla geçiştirmemeliyiz. Kutlamalara renk getirilmesi lazım. Halkın daha yoğun katılması sağlanmalı. Hepimiz o hafta evlerimize ve işyerlerimize Türk bayrağı asmalıyız. Bu heyecanları yeniden kazandırmak lazım” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Bizim kalıcı etkinliklere ihtiyacımız var”
Dünya Motokros Şampiyonası’nın geçen yıla göre bu yıl daha farklı bir konseptte düzenlendiğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Spor müsabakalarının yanı sıra ünlü sanatçılar da katıldı. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılması önemliydi. İlimizde bu tarz etkinliklerin artmasını dilerim. Festivaller yapılıp bitiyor. Ama bizim kalıcı etkinliklere ihtiyacımız var. Eskişehir’de olduğu gibi kalıcı sanat kuruluşları oluşturulmalı. İş adamlarımız sadece işlerine değil sanata ve kültüre de bütçe ayırmalı. Ayrıca yapılan festivallere daha fazla katılım olmalı. Mesela uzun yıllardır sürdürülen Klasik ve Jazz Festivallerine katılım iyi düzeyde olmalı. Zafer Haftamıza daha fazla sahip çıkmalıyız. Zafer Haftasıyla ilgili bir belediye başkanı talihsiz bir açıklama yaptı. Bunlar bence ülkemizdeki eğitimden kaynaklanıyor. Tarihimiz çocuklarımıza iyi anlatılmalı” diye konuştu.
“Her kurum organizasyonlara sahip çıkmalı”
Afyonkarahisar’ın Zafer Haftası nedeniyle güzel etkinliklere ev sahipliği yaptığını belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bu etkinliklere Dünya Motokros Şampiyonası da eklendi. Bu tarihlerde ilimiz yoğun bir şekilde ülke gündeminde yer buldu. Zafer Haftası kutlamalarında rutinin dışına çıkılırken organizasyonlar iyi hesap edilmeli. İlber Hoca’nın konferansında yaşanan yoğunluk buna örnek olarak söylenebilir. Halbuki daha iyi koşullarda düzenlenebilirdi. Kurumlar birbirine sorumluluğu atmak yerine her kurum organizasyonlara sahip çıkmalı. Zafer haftasına vatandaşın katılımı az diyoruz. Ama bunun sorumlusu vatandaş değil. O hafta boyunca başka organizasyonlar konuluyor. 30 Ağustos bir dönüm noktasıdır. Şanına yakışır şekilde kutlanmalıdır. Bu konu halka iyi anlatılmalıdır” şeklinde görüşlerini açıkladı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa