passo
Basın Odası sezon finali yaptı

Basın Odası sezon finali yaptı

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı sezon finaliyle dinleyicilerine seslendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Sezon finalinde Afyonkarahisar’ın gelişimi için yapılması gerekenler konuşuldu. Geçtiğimiz hafta işleri dolayısıyla çeşitli şehirlere seyahatler yaptığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Gittiğim illerden biri Denizliydi. Denizli düzenli yolları […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı sezon finaliyle dinleyicilerine seslendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

Sezon finalinde Afyonkarahisar’ın gelişimi için yapılması gerekenler konuşuldu.

Geçtiğimiz hafta işleri dolayısıyla çeşitli şehirlere seyahatler yaptığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Gittiğim illerden biri Denizliydi. Denizli düzenli yolları ve trafiği ile oldukça güzel durumda bir ilimiz. Yine Afyonkarahisar’ın komşu illeri olan Isparta, Eskişehir ve Burdur da hem sosyal, hem kültürel yapılarıyla gelişmiş olan illerimiz. Afyonkarahisar’a dışarıdan gelen biri şehrimize girerken betonlaşmış bir görünümle karşılaşıyor. Ne yazık ki şehrimize girenleri karşılayan hoş bir manzara yok. Afyonkarahisar’ın bu eksikliklerinin giderilmesi lazım. Hem resmi kurum, hem de sivil toplum kuruluşlarının bu konuyla ilgili çalışmaları gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Şehir içi trafik çekilmez durumda”

Yakın çevremizdeki illerin sorunlarını nasıl çözdüklerine bakmamız gerektiğine değinen Gazeteci Ahmet Tunca, “Oralardaki gelişmeleri görünce ilimizde neden yok diye hayıflanıyoruz. Afyonkarahisar’ın en büyük problemlerinin başında trafik geliyor. Araba ile dışarıya çıkmak istemiyorum. Şehir içi trafik çekilmez durumda. Trafik nedeniyle kavga edenler olduğunu duyuyor ve görüyoruz. Bu sorunun çözümünü hep ertelediler ve sorun büyüdükçe büyüdü. Günümüzde ilimizde insanların bir hükmü yok, bütün yollar araçlar için denilebilir. İnsanlar araçların önünden, arkasından geçmek için uğraşıyorlar. Yeter ki araçlara yer bulunsun da ötesini düşünen yok” diye değerlendirmede bulundu.

“Şehrimize dair birçok konuda plansız hareket ediliyor”

Afyonkarahisar’ın dünyanın en güzel şehri olmasını arzu ettiğini belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Afyonkarahisar’ın yaşanabilir bir şehir olmasını istiyoruz. Bu nedenle şehrin sorunlarına üzülüyor ve dert ediniyoruz. Afyonkarahisar’ın bugününe bakarak şehircilik ve kültürel açısından geriye gittiği söylenemez ama daha da gelişmesini arzu ediyoruz. Ne yazık ki şehrimize dair birçok konuda plansız hareket ediliyor. Sabah akla geleni öğleden sonra uygulamaya geçirme alışkanlığı var. Afyonkarahisar’ın bence en büyük sorunu çözüm bekleyen konuların ciddi bir planla masaya yatırılamamasıdır. Tüm kurumların bir araya gelerek bunun yapılması lazım” şeklinde konuştu.

“İlimizde bence termal otellerin planlamaları çok hatalı”

Basının şehirlerin sorunlarını gündeme getirmesiyle gelişimin paralel olmadığını belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Gelişmiş şehirlere baktığımızda basın o şehirlerin sorunlarını ve çözüm yollarını yazdı da, belediye başkanları bunları mı uyguladı? Afyonkarahisar gibi şehirler birçok bürokrat için staj yeridir diyebiliriz. Büyükşehir’e giderken  uğradıkları bir il konumundayız. İlimizde bence termal otellerin planlamaları çok hatalı. Akarçay Gecek Kaplıcasına doğru uzatılmalıydı. Termal oteller bu rekreasyon alanının sağına ve soluna verilmeliydi. Anayola cepheli termal otel olmaz. Ayrıca Karahisar Kalesi’nin etrafının düzenlenmesinde de geç kalındı” diye görüşlerini açıkladı.

19.yılında 766’ncı kez dinleyicilerine seslenen Basın Odası programı Eylül ayında kaldığı yerden yayın hayatına devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır