passo
Basın Odası’nda 2014 yılı değerlendirildi

Basın Odası’nda 2014 yılı değerlendirildi

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında ilimiz ve ülkemiz açısından 2014 yılının önemli olayları değerlendirilerek, 2015 yılından beklentiler dile getirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına her hafta olduğu gibi Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. “Yeni yılın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” 2015 yılının ilk Basın […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında ilimiz ve ülkemiz açısından 2014 yılının önemli olayları değerlendirilerek, 2015 yılından beklentiler dile getirildi.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına her hafta olduğu gibi Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

“Yeni yılın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

2015 yılının ilk Basın Odası programından seslendiklerini kaydeden Basın Odası programının moderatörü Gazeteci İsmail Akar, “Yeni yılın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca geçtiğimiz gün idrak ettiğimiz Mevlid Kandilinin de hayırlara vesile olmasını diliyorum.  2014 yılının ülkemizdeki en önemli olaylarından biri yerel seçimlerin ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılmasıydı. Ayrıca pek çok acı hadise de yaşadık. Soma’da meydana gelen maden faciasında 301 madencimizi kaybettik. Karaman’da da benzeri bir maden faciası yaşandı. Bir madenci babası olan Recep Amca’nın ayağındaki kara lastikleri yaşanılan dramı gözler önüne sermişti. İlimizde ise 3 yıldan fazla görev yapan Vali Balkanlıoğlu Ordu iline atandı. Yeni Valimiz Güner görevine başladı. Belediye Başkanı Çoban ise yerel seçimin galibi olarak görevine devam etti. Pek çok ilçede ise belediye başkanları değişti. Berberlerimizin Antalya’da meydana gelen kazada hayatlarını kaybetmesi de 2014 yılında ilimizde hafızamıza kazınan olaylardan biri oldu. Ayrıca ilimizde Ak Parti’nin iki ayrı istişare toplantısı yapıldı. Bu da ilimizin ülke gündeminde isminin anılmasına neden oldu” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Bir yılı acıyla, kederle tamamladık”

Herkese mutlu bir yıl dileyerek sözlerine başlayan Gazeteci Polat Yılmaz, “Bir yılı acıyla, kederle tamamladık. Umarım bu yeni yıl acısız, kedersiz geçer. Geçen yılın en önemli olayı bence iki taneydi. Birisi 30 Mart yerel seçimi, diğeri ise Cumhurbaşkanlığı seçimleriydi. Birçok olay yaşanmasına rağmen Ak Parti hem yerel seçimden, hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminden galip çıktı. Kendilerini tebrik ediyorum. Seçen halkımızı da tebrik ediyorum. Neyle yönetilirse yönetilsin bence dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar şaibesi çıkmış bir hükümet seçimleri iki kez üst üste kazanamaz. Ama Türkiye’de kazandı. Afyon için 2014 yılında çok fazla altı çizilecek bir olay yaşanmadı. Uzun zamandır tayini bekleyen Vali Balkanlıoğlu Ordu’ya atandı. Ayrıca Isparta’ya giderken Çay’da üniversite öğrencileri bir kaza geçirdiler. Bu kazada hayatını kaybeden öğrencilerimize de rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

“2015 genel seçimlerinin de erkene alınacağını düşünüyorum”

2014 yılının en önemli siyasi olaylarından birinin MHP Lideri Bahçeli’nin 28 Kasım’da Tunceli’ye yaptığı ziyaret olduğunu belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bahçeli Tunceli’ye yaptığı ziyaretle ülkemizin asla bölünmeyeceğini, Türk milliyetçilerinin buna müsaade etmeyeceğini göstermiş oldu. Dersim’de katliam oldu diyen yöneticilere rağmen Bahçeli bunun böyle olmadığını Tunceli’nin meydanında söyledi. Bu olayın önemini belki bugün anlayamayız. Ama uzun yıllar içinde bu Tunceli ziyaretinin önemi anlaşılacaktır. 2015 genel seçimlerinin de erkene alınacağını düşünüyorum. Çünkü Cumhuriyet tarihinde hiçbir genel seçim gününde yapılmamıştır. Nisan ya da Mayıs’ta seçimlerin yapılacağını düşünüyorum” diye görüşlerini açıkladı.

“2014 yılının en önemli olaylardan biri yaşanan maden kazalarıydı”

Herkese huzurlu ve güzel bir yıl dileyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Ülkemizde 2014 yılının en önemli olaylardan biri yaşanan maden kazalarıydı. Yine IŞİD hadisesi de yıla damgasını vurdu. IŞİD Irak’ın üçte birini işgal etti. Hem Irak, hem de Suriye sınırında IŞİD’in varlığını ensemizde hissetmeye devam ediyoruz. Ergenekon tutuklularının büyük bir bölümü Anayasa Mahkemesi’nin sayesinde serbest bırakıldı. Bu olayda ülkemizi 6–7 yıldır ilgilendiren ve toplumu ciddi olarak ikiye bölen konulardan biriydi. Ayrıca yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini önemli olaylardan biri olarak sayabiliriz. Paralel yapıyla ilgili soruşturmalar yapıldı. Cumhurbaşkanlığı için yapılan Ak Saray gündemde uzun süre tartışıldı. Hala tartışılmaya da devam ediliyor. Bedelli askerlik çıkarıldı. Borçları yapılandırmalar çıkarıldı. Cumhuriyetin kazanımları üzerinden Türkiye’de çok büyük dönüşümler yaşatılmaya devam edildi. Buna kimsenin hakkının olmadığını düşünüyorum. Umarım güzel bir yıl geçiririz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır